Chelsea ka shënuar fitore si mysafir i Milanit me rezultat 2-0 në kuadër të xhiros së katërt të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Reklama

Jorginho që shënoi golin e parë, ndërsa Pierre-Emerick Aubameyang shënoi të dytin në këtë fitore të londinezëve.

Italiani Jorginho  ishte më i vlerësuari në fushë me notën 7.9.

Pas tij ishte Mason Mount me notën 7.8, pasi shkëlqeu në këtë përballje.

Më së dobëti u vlerësua Fikayo Tomori që mori karton të kuq me notë 3.0.

Notat e lojtarëve të Milan dhe Chelsea

/Telegrafi/