LAJMI I FUNDIT:

Jones pyetet se nëse do të heq dorë nga titulli i UFC – surprizon me përgjigjen e tij

Jones pyetet se nëse do të heq dorë nga titulli i UFC – surprizon me përgjigjen e tij

Jon Jones ka bërë të ditur se ai do të qëndrojë pa e mbrojtur titullin e tij për një kohë, derisa lufta verbale me presidentin e UFC, Dana White eskaloi edhe një herë.

Reklama

Rapotet mes dyshes Jones dhe Wihte u tensionuan për shumën që kërkonte ylli i MMA në përballjen kundër Francis Ngannou.

Kreu i UFC-s ka zbuluar se luftëtari po kërkon një shumë rreth 25 milionë funte për të arritur marrëveshje rreth meçit.

Jones ka lëshuar një deklaratë se ai mund të heq dorë nga titulli i tij në peshat e lehta .

“A do të heqësh dorë nga titulli”, ishte pyetur ai nga një tifoz i tij e përgjigja e tij ishte e prerë me vetëm një “Po”.

Jones cilësohet si njëri ndër luftëtarët më të mirë në sportin e arteve marciale të përziera, mirëpo që është në një luftë verbale me White.

Presidenti i UFC-s refuzon t’i ofrojë atë shumë të majme, e që derisa nuk zbuten raportet me tyre, titulli do të mbetet në brezin e Jones. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori