LAJMI I FUNDIT:

Joe Jonas dhe Sophie Turner kishin jetuar jetë të ndara prej muajsh përpara se këngëtari të paraqiste kërkesën për divorc

Joe Jonas dhe Sophie Turner kishin jetuar jetë të ndara prej muajsh përpara se këngëtari të paraqiste kërkesën për divorc

Joe Jonas dhe Sophie Turner kishin ‘jetuar jetë të ndara prej muajsh’ përpara se këngëtari të dorëzonte kërkesën për divorc të martën pas katër vitesh martesë.

“Ata nuk u ndanë, por kanë jetuar jetë të ndara prej muajsh”, tha një burim i njohur me çiftin e famshëm për People.


Këngëtari i “Jonas Brothers” dhe aktorja e nominuar për Emmy “Game of Thrones” kishin qenë të ndarë ‘gjatë gjithë verës’, tha burimi, duke shtuar se njerëzit e afërt të çiftit nuk ishin të befasuar nga ndarja.

Këngëtari i “This Is Me” – i cila punësoi një avokat për ndarjen – nuk janë ‘kuptuar me njëri-tjetrin për një kohë’ me Turner, tha burimi për median.

Mes armiqësisë, burimi tha se Turner dhe Jonas ‘shpresojnë ta zgjidhin të gjithë këtë në mënyrë miqësore’.

Turner dhe Jonas janë prindër të dy vajzave të vogla, Willa trevjeçare dhe një vjeçareje të identifikuar në dokumentet ligjore si D.

Burimi i tha medias se ndërsa çifti kishte një marrëveshje paramartesore, nuk ishte menjëherë e qartë se si yjet do ta ndanin kohën e tyre me fëmijët e tyre.

Turner është fotografuar në Angli duke punuar në dramën e ardhshme të ITVX “Joan”, e cila është një seri e kufizuar rreth Joan Hannington, që organizoi një numër grabitjesh bizhuterish në vitet 1980.

Sipas një përmbledhjeje nga producentët, seriali përqendrohet në historinë e “një gruaje që kalon mes karrierës së saj të lulëzuar dhe të guximshme si një hajdut bizhuterish, ndërkohë që përpiqet ta kthejë vajzën e saj nga shërbimet sociale”.

Të gjitha lajmet nga Joe Jonas
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Joe Jonas

Seriali i kufizuar me frontin Turner luan Frank Dillane, Laura Aikman, Kirsty J. Curtis, Gershwyn Eustache Jnr dhe Tomi May.

Në lidhje me ndarjen, një burim i brendshëm i tha Page Six të martën se Jonas bëri një përpjekje të fundit për të ‘shpëtuar’ martesën përpara se të vazhdonte me kërkesën për divorc.

“Divorci ishte zgjidhja e fundit për Joe. Ai kurrë nuk donte të prishte familjen e tij, por ai duhej të merrte atë që ai mendonte se ishte mënyra më e mirë e veprimit për vajzat e tij”, shtoi burimi.

Kjo vjen pas raportimeve se stili i jetesës së Sophie është ajo që e bëri artistin të aplikonte për divorc.

Aktorja dyshohet se ‘i pëlqen të dalë të festojë’, gjë që shkaktoi një përplasje me muzikantin, i cili është më shumë për të qëndruar brenda.

“Asaj i pëlqen të festojë, ai e pëlqen të qëndrojë në shtëpi. Ata kanë stile jetese shumë të ndryshme”, ka treguar një burim për TMZ.

Jonas zyrtarisht paraqiti kërkesën për divorc nga Turner pas katër vitesh martesë, duke deklaruar në dokumente se marrëdhënia e tyre është ‘ndërprerë në mënyrë të pakthyeshme’.

Ai dorëzoi dokumentet për t’i dhënë fund martesës së tij në një sallë gjyqi në Miami Dade County – disa orë pasi u zbulua se ai kishte punësuar një avokat divorci.

Pavarësisht stileve të tyre të ndryshme të jetesës, dyshja me shumë gjasa nuk do të grindet për paratë mes divorcit të tyre, pasi ata kanë një ‘marrëveshje të hekurt paramartesore’ në fuqi, sipas The Blast.

Jonas do të mbajë të gjitha të drejtat e tij nga muzika, ndërsa Turner do të mbajë paratë që fitoi nga karriera e saj e aktrimit.

Të dy do të kenë për të mbajtur çdo pronë që kanë fituar para martesës së tyre dhe atyre do t’u duhet vetëm të ndajnë shtëpinë e tyre që kanë jetuar gjatë martesës. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Aktori i filmit Home Alone është parë në gjendje të rëndë, duke habitur edhe fansat

Aktori i filmit Home Alone është parë në gjendje të rëndë, duke habitur edhe fansat

Magazina
Brenda apartamentit luksoz të Vesa Vllasaliut

Brenda apartamentit luksoz të Vesa Vllasaliut

Magazina
Skena romantike mes Anxhela Peristerit dhe Atdhe Xharavinës, ish-banori i BBVK-s pjesë e klipit të këngëtares?

Skena romantike mes Anxhela Peristerit dhe Atdhe Xharavinës, ish-banori i BBVK-s pjesë e klipit të këngëtares?

Magazina

"El Clasico na bashkoi" - Blero, Edona James dhe Lumbardh Salihu bëhen bashkë për të shikuar super-ndeshjen

Magazina
Deklaron mbi 58 mijë euro 'cash', zbulohet shuma me të cilën u pagua Anita Haradinaj si opinioniste në Big Brother VIP Kosova

Deklaron mbi 58 mijë euro 'cash', zbulohet shuma me të cilën u pagua Anita Haradinaj si opinioniste në Big Brother VIP Kosova

Magazina

"Unë dashurinë për Kosovën e kam në shtëpi, ti jo", si shpërtheu Arbri kundër Vesës në prime-in e së shtunës

Magazina
Kalo në kategori