Interi është tejet i zënë në këtë afat kalimtar, derisa tashmë kanë afruar Andre Onanan, Henkrih Mkihtaryan, ndërsa Romelu Lukaku në javën e ardhshme i kompleton testet mjekësore, raporton Gianluca di Marizio.

Sulmuesi belg u largua nga Nerazzurët në verën e kaluar, duke u rikthyer te Chelsea në shifrën rekorde për blutë, 115 milionë euro.

Por, Thomas Tuchel nuk e shihte në ekipin e tij, andaj skuadra londineze po e huazuan Lukakun te Interi për tetë milionë euro, plus dy milionë bonuse.

Interi dhe Empoli shkëmbejnë dokumentet për Kristjan Asllanin, shqiptari shkon në huazim me detyrim blerje te Nerazzurrët Interi dhe Empoli shkëmbejnë dokumentet për Kristjan Asllanin, shqiptari shkon në huazim me detyrim blerje te Nerazzurrët

Mirëpo, Big Rom nuk do të jetë transferimi i vetëm i klubit italian, pasi edhe dy prurje të tjera do të bëhen.

Kristjan Assllani do të kalojë nga Empoli te nënkampioni i Italisë dhe testet mjekësore do të realizohen në javën që po vije.

Interi do të largojë dy sulmues para se të nënshkruajnë me Dybalan Interi do të largojë dy sulmues para se të nënshkruajnë me Dybalan

Një tjetër transferim është edhe Raoul Bellanona, një mbrojtës i djathtë, që ka arritur marrëveshje verbale me klubin.

Ende nuk dihet nëse Interi do të realizojë transferimin e Paulo Dybalas, por që janë favoritë në këtë garë, pasi rivalizohen nga Milani. /Telegrafi/