LAJMI I FUNDIT:

Jiangsu pranon huazimin e Ramiresit te Interi

Jiangsu pranon huazimin e Ramiresit te Interi

Mesfushorit brazilian, Ramires, duket se i është dhënë drita e gjelbër për t’u bashkuar me Interin pasi skuadra e tij, Jiangsu Suning, ka ranë dakord për një marrëveshje huazimi.

Reklama

Interi është në kërim të emrave të rinj për të përforcuar skuadrën pasi ka ngecje na ndeshjet e fundit në kampionat, ku kanë lëshuar shumë pikë.

Trajneri Luciano Spalletti nuk është i kënaqur me numrin e futbollistëve dhe ka kërkuar nga drejtuesit prurje të reja në skuadër, ku njëri ndër më të përfolurit është braziliani Ramires.

Ramires: Do të isha i lumtur t'i bashkohesha Interit
Lexo po ashtu Ramires: Do të isha i lumtur t'i bashkohesha Interit

Ramires ka kaluar dy vitet e fundit me klubin e Superligës Kineze, Jiangsu Suning, klubi i cili është në pronësi të pronarëve të Interit, por dëshiron të kthehet në futbollin e evropian.

Ramires për shumë vite ka qenë titullar i padiskutueshëm te Chelsea (Getty Images)

Jiangsu, në fillim hezitonin të lejonin që një nga pasuritë e tyre të çmuara të largohej, por që tani thuhet se kanë pranuar humbjen në përpjekjet e tyre për ta mbajtur atë.

Sipas Gazzetta dello Sport, marrëveshja për të marrë ish-yllin e Chelseat, Ramires në San Siro mund të përfundojë në dy deri në tre ditët e ardhshme.

Julio Cesar: Ramires, një lojtar që i duhet Interit
Lexo po ashtu Julio Cesar: Ramires, një lojtar që i duhet Interit

Interi pritet të jetë shumë aktiv gjatë javës së ardhshme të afatit kalimtar të transferimeve të janarit, duke sjell edhe ndonjë përforcim.

I pari që pritet të vijë është mbrojtësi i Benficas, Lisandro Lopez, ndërsa janë afër edhe me Rafinhan e Barcelonës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Kalo në kategori