LAJMI I FUNDIT:

Jetmir Topalli nderon ftesën e Alain Giresses – gol dhe asistim për Istanbulsporin

Jetmir Topalli nderon ftesën e Alain Giresses – gol dhe asistim për Istanbulsporin

Jetmir Topalli kishte marr ftesë para disa ditësh nga Alain Giresse për ndeshjet e Kosovës që i zhvillon në muajin qershor.

Kjo ftesë duket se e ka trimëruar sulmuesin anësor që po shkëlqen në përballje ndaj Umraniyespor.

Topalli hapi takimi kur shënoi në minutën e 45-të, pas asistimit të Eduard Rrocës. Sulmuesi ynë mori një top jashtë zonës dhe me disa driblime të bukura shmangi mbrojtësit mysafir për të shënuar për 1-0.

Në minutën e 62-të, ishte radha që Topalli t’ia kthente borxhin Rrocës, duke asistuar në golin e këtij të dytit.

Nëse Istanbulspor merr fitore në këtë takim, atëherë do të sigurojë qëndrimin në elitën e futbollit turk.

Topalli këtë sezon ka pesë gola dhe tre asistime. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

Kombëtarja e Shqipërisë
Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Përfaqësueset
Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Përfaqësueset
Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Përfaqësueset
Cristiano Ronaldo thyen një rekord shumë të pabesueshëm, por humbet një tjetër pa e goditur topin në Euro 2024

Cristiano Ronaldo thyen një rekord shumë të pabesueshëm, por humbet një tjetër pa e goditur topin në Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori