LAJMI I FUNDIT:

Jetmir Topalli debuton me gol te Manisa

Jetmir Topalli debuton me gol te Manisa

Manisa FK e ka seriozisht futjen në elitën e futbollit turk, ku edhe sot mori fitore ndaj Tuzlaspor me rezultat 4-0, ku Jetmir Topalli shënoi gol.

Sulmuesi anësor debutoi për klubin e ri në këtë ndeshje, duke u futur në fushë në minutën e 73-të.

Në minutën e 86-të, Manisa fitoi penallti, ki i saktë ishte Topalli që shënoi për 4-0.

https://twitter.com/FootColic/status/1698033190030475273

Topalli kompletoi transferimin nga Istanbulspor te Manisa para disa ditësh.

Klubit turk me insistimin e drejtorit sportiv do t’i bashkohet edhe Meriton Korenica nga Ballkani. Ylli kosovar ka kompletuar marrëveshjen me Manisan dhe së shpejti do të prezantohet.

Manisa është në vendin e dytë me 10 pikë pas katër javësh. /Telegrafi/