LAJMI I FUNDIT:

Jeff Teague zëvendësimi i Rubios

Jeff Teague zëvendësimi i Rubios
Mar 28, 2017; Indianapolis, IN, USA; Indiana Pacers guard Jeff Teague (44) dribbles the ball while Minnesota Timberwolves guard Ricky Rubio (9) defends in the second half of the game at Bankers Life Fieldhouse. The Minnesota Timberwolves beat the Indiana Pacers 115-114. Mandatory Credit: Trevor Ruszkowski-USA TODAY Sports
Reklama

Shumë shpejt është gjetur zëvendësimi i Ricky Rubios te Minnesota Timberwolves.

Jeff Teague kaloi në radhët e Minnesotës dhe pritet të nënshkruajë kontratë trevjeçare në vlerë prej 57 milionë dollarë.


Pas transferimit të Jimmy Butlerit, ujqit e Minnesotës u forcuan dukshëm me Teague, ku së bashku me lojtarët Karl-Anthony Towns dhe Andrew Wiggins, qëllimi kryesor i skuadrës është që të arrihet Play Off.

Theksojmë se Minnesota Timberwolves e shkëmbeu lojtarin spanjoll të ekipit, Ricky Rubio në Utah Jazz.

Rubio, gjatë stinorit 2017/18 do të ×tojë 14.2 milionë dollarë, derisa në stinorin e dytë 14.9 milionë dollarë nga Utah Jazz.

Ndërsa Minnesota nga Utah “rrëmbeu” të drejtën e draftin 2018 në raundin e parë. /borozani/

Në trend Sport

Më shumë
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Liga e Kampionëve
Alarm te Prishtina 01 në debutimin në Elite Stage të Ligës së Kampionëve në futsall, humbje zhgënjyese ndaj Almatyt

Alarm te Prishtina 01 në debutimin në Elite Stage të Ligës së Kampionëve në futsall, humbje zhgënjyese ndaj Almatyt

Futsall
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Barcelona zbulon stemën e re me kuptim të veçantë

Barcelona zbulon stemën e re me kuptim të veçantë

La Liga
Ronaldo në telashe të mëdha: Ylli portugez është paditur për promovim të kriptomonedhave

Ronaldo në telashe të mëdha: Ylli portugez është paditur për promovim të kriptomonedhave

Ndërkombëtare
Kalo në kategori