Elita e futbollit kosovar nuk do të pushoj në mesjavë, pasi do të zhvillohet java e 32-të.

Kësisoj të mërkurën dhe të enjten Ipko Superliga e Kosovës do të jetë në aksion me disa ndeshje mjaftë interesante.

Padyshim që vëmendja e adhuruesve të futbollit kosovar do të jetë në Podujevë, ku Llapi do të jetë nikoqir i Feronikelit.

Edhe pse humbën në Prishtinë, Llapi ende ka gjasa matematikore për titull dhe do të synojë fitoren.

Prishtina do të luaj përsëri para adhuruesve të vet, derisa në Fadil Vokrri pret Trepçën ’89.

Drita është nikoqir i Flamurtarit, ndërsa interesant pritet të jetë në Bajram Aliu të Skenderajt në ndeshjen Drenica – Ballkani.

Dy ndeshjet e ditës së enjte do të jenë ajo mes Gjilanit dhe Lirisë si dhe KEK-ut e Ferizajt. /Telegrafi/

E mërkurë, 15.05.2019 ora 16.00
Prishtina – Trepça ‘89
Llapi – Feronikeli
Drita – Flamurtari
Drenica – Ballkani

E enjte, 16.05.2019 ora 16.00
Gjilani – Liria
KEK-u – Ferizaj