LAJMI I FUNDIT:

Janë bërë 10 vite që kur Cech pësoi dëmtimin e tmerrshëm në kokë (Foto)

Janë bërë 10 vite që kur Cech pësoi dëmtimin e tmerrshëm në kokë (Foto)
Reklama

Dhjetë vite më parë Liga Premier ka kaluar një nga momentet më të tmerrshme në historinë e saj.

Është 14 tetori i vitit 2006 që do të mbetet përgjithmonë në memorien e portierit Petr Cech, i cili në këtë ditë ka “rilindur” për së dyti.


Reading v Chelsea, Premiership match, Madejski Stadium. [pic] Graham Hughes Petr Cech is knocked out by Stephen Hunt in the first minute
Momenti i goditjes nga Stephen Hunt
Gjatë ndeshjes kampionale Reading – Chelsea, Cech u përplas me Stephen Hunt, për të pësuar frakturë në kafkë.

Reading v Chelsea, Premiership match, Madejski Stadium. [pic] Graham Hughes Petr Cech is injured in the first minute
Ai ishte lënduar që në minutën e parë
Ai menjëherë pas lëndimit ishte dërguar në spital në Berkshire, ku u zbuluar se kishte pësuar lëndime të rënda në kafkë, lëndime që kanë mundur t’i kushtojnë me vdekje.

cech 3
Gjatë rrugës për në spital

Pas operimit Cech ishte jashtë fushave për 3 muaj, dhe pas rikthimit ai është detyruar të paraqitet me një mbrojtëse në kokë, të cilën vazhdon ta mbaj edhe sot.

cech 4
Me Hunt pas disa vitesh

Cech edhe përkundër kësaj vështirësie është një nga portierët më të mirë në botë dhe nuk është dorëzuar asnjëherë. Ai sot me shumë sukses është duke e ruajtur portën e Arsenalit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Bundesliga
“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

Përfaqësueset
Sylvinho rrëfehet për FIFA-n: Ju tregoj çelësin tonë të suksesit, ëndrra jonë është të kualifikohemi në Kupën e Botës

Sylvinho rrëfehet për FIFA-n: Ju tregoj çelësin tonë të suksesit, ëndrra jonë është të kualifikohemi në Kupën e Botës

Kombëtarja e Shqipërisë
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Pse u bë virale fotografia e vjetër e Diego Simeones me një bashkëlojtar të tij pas ndeshjes Real Madrid-Napoli?

Pse u bë virale fotografia e vjetër e Diego Simeones me një bashkëlojtar të tij pas ndeshjes Real Madrid-Napoli?

Liga e Kampionëve
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Kalo në kategori