Pas dy humbjeve radhazi, Los Angeles Lakers është rikthyer te fitoret në NBA.

Skuadra nga Kalifornia ka triumfuar në Staples Center me tetë pikë diferencë përballë Indiana Pacers 104:96.

Të udhëhequr nga LeBron James, Lakers ka marrë fitoren e 12-të këtë edicion në NBA.

Lebron James ishte më efikasi në këtë takim me 38 pikë të shënuara, shtatë asistime e nëntë kërcime.

Kontribut të madh dha edhe Brandon Ingram me 14 pikë e Josh Hart që shtoi 13 të tjera.

LeBron James dhe Kyle Kuzma. (Photo by Harry How/Getty Images/Guliver)

Qendra lituaneze Sabonis ishte më efikasi tek mysafirët me 20 pikë e 15 kërcime, por që nuk mjaftuan për fitore.

Fitore ka shënuar edhe Los Angeles Clippers në udhëtim tek Sacramento Kings 121:133.

Thobias Harris me 28 pikë, katër asistime e gjashtë kërcime ishte më efikasi tek mysafirët.

Ndërkohë me lojë të mirë u dallua edhe qendra Harrell që shtoi 24 pikë si dhe Bradley e Gallinari që shënuan nga 16 të tjera.

Fitorja ndaj Sacramentos e mban skuadrën nga Kalifornia në pozitën e parë në Konferencën e Perëndimit me 15 fitore e gjashtë humbje. /Telegrafi/