Logan Paul ka pranuar se i ishte thyer zemra pasi iu tha të fshinte të gjitha gjurmët e miqësisë së tij me legjendën e WWE, “The Rock” në vitin 2018.

YouTuberi i kthyer në boksier dikur ishte mik me megayllin e Hollivudit, me yllin e mediave sociale madje duke u shfaqur në materiale promovuese dhe një skenë të fshirë nga Baywatch në vitin 2017. Por, marrëdhënia e tyre përfundoi shpejt mes polemikave mbi videon famëkeqe të Paul ‘pyllin e vetëvrasjeve’ në janar të vitit 2018 që kërcënoi t’i jepte fund karrierës.

Paul e ka mbajtur të qetë historinë e përkeqësimit të marrëdhënies së tyre për vite me radhë pasi i është thënë se një ditë dyshja mund të jenë sërish miq. Mirëpo, në një paraqitje të fundit në True Geordie Podcast, ai shpjegoi se si mundësi, emri i vërtetë i të cilit është Dwayne Johnson, i thirri një publicist për të këmbëngulur që të fshinte të gjitha fotot e çiftit së bashku.

Reklama
Reklama
I pensionuar nga sportet luftarake, por The Rock impresionon të gjithë me muskujt në shpinë dhe këmbë I pensionuar nga sportet luftarake, por The Rock impresionon të gjithë me muskujt në shpinë dhe këmbë

“Pasi ndodhi Japonia, padyshim që e gjeta veten në një vrimë, me të drejtë, në të cilën nuk kisha qenë kurrë më parë”, deklaroi Paul në një bisedë emocionale. “Isha jashtëzakonisht i dobët mendërisht”.

“Kam marrë një telefonatë nga publicisti im, i cili gjithashtu ka përsëritur Dwayne “The Rock” Johnson dhe ajo thotë: ‘Hej, Dëayne ka kërkuar që të hiqni çdo foto dhe video që keni bërë me të. Ndoshta në të ardhmen marrëdhënia mund të përmirësohet, por tani për tani ai në thelb nuk dëshiron të bëjë asgjë me ty, gjë që e kuptova gjithashtu”.

“E kuptoj. E dini, unë bëra një gabim grotesk dhe atij i kanë ndodhur gjëra në jetën e tij ku si shumë njerëz ai incident e ka prekur në një mënyrë personale. Kështu që e kuptova dhe kjo ishte pjesa tjetër – ti fle në shtratin që shtron, apo jo?”.

Reklama
Reklama

Logan Paul dhe The Rock ishin dikur shokë

“Por, thjesht do të doja të kisha marrë një telefonatë, një mesazh apo diçka tjetër, sepse mendoja se kishim një marrëdhënie të shëndetshme, një linjë të hapur komunikimi. Dhe isha aq i trishtuar sa heroi im nuk donte të bënte asgjë me mua. Dhe isha i trishtuar sepse e kuptova, u mërzita vërtet”, ka shtuar më tej ai.

Paul ka vazhduar të rehabilitojë përgjithësisht imazhin e tij pas videos kontroverse, ku ai shfaqte trupin e një viktimë që kishte bërë vetëvrasje në Japoni. Dhe ai madje ka hyrë në WWE, duke u përballur me Rey Mysterio dhe djalin e tij Dominick në WrestleMania këtë vit në një ndeshje të ekipit ku ai u bashkua me The Miz.

Reklama

Dhe ai shpjegoi se që kur u bë një figurë publike më e këndshme, Johnson u rikthye në kontakt. Paul u bë viral për një video ku një majmun mori një shishe të pijes së tij energjike Prime, së cilës Johnson iu përgjigj në një mesazh privat.

Reklama
Se ishte një meç i ‘shëmtuar’ e tregon edhe tentimi i Mayweather për të shpëtuar Logan Paulin nga nokauti Se ishte një meç i ‘shëmtuar’ e tregon edhe tentimi i Mayweather për të shpëtuar Logan Paulin nga nokauti

Megjithatë, YouTuber refuzoi të përgjigjet dhe vuri në dukje se i njëjti publicist punon edhe me komedianin Kevin Hart. Ata kurrë nuk kërkuan që Paul të hiqte ndonjë pamje që e tregonte atë me Hart gjatë polemikave.

“Isha shumë i zhgënjyer nga vetja, dhe kështu u zotova të përmirësohem”, vazhdoi ai. “Unë u zotova të ndryshoja, koha kaloi, fillova të bëj mirë… Unë thjesht doja të isha në gjendje të ndërtoja një marrëdhënie me Dwayne që nuk ndodhi”. /Telegrafi/

Reklama