LAJMI I FUNDIT:

Interi me tri mungesa për ndeshjen ndaj Bolognas

Interi me tri mungesa për ndeshjen ndaj Bolognas
(Foto: Twitter/Inter)

Inter udhëton te Bologna pas Arturo Vidal, Felipe Caicedo e Robin Gosens – bën të ditur Sky Sport Italia.

Reklama

Nesër (e mërkurë), Nerazzurrët vizitojnë skuadrën Rossoblu për sfidën vendimtare që mund t’ua sigurojë kreun e tabelës.

Zikaltrit janë aktualisht në vend të dytë me dy pikë më pak se lideri Milan, por me këtë ndeshje më pak të zhvilluar të mbetur nga java e 20-të në Serie A.

Sky Sport Italia bën të ditur se Caicedo, Vidal dhe Gosens nuk do të udhëtojnë me skuadrën për në Bologna.

Lëndohet Gosens, në dyshim për Bolognan
Lexo po ashtu Lëndohet Gosens, në dyshim për Bolognan

Gosens pësoi lëndim muskulor në stërvitjet e djeshme (e hënë), derisa Vidal akoma nuk është rikuperuar nga dëmtimi i nyjës në Derby della Madonnina ndaj Milanit në kuadër të Kupës së Italisë.

Caicedo mungoi në ndeshjen e të shtunës ndaj Romës për shkak të gastroenteritit (inflamacion që zakonisht shkakton barkqitje dhe vjellje). /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Ligat tjera
Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Liga e Kampionëve
Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Ndërkombëtare
Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Ligat tjera
Eden Hazard nuk do të pensionohet nga futbolli, ka gjetur klubin e ri

Eden Hazard nuk do të pensionohet nga futbolli, ka gjetur klubin e ri

Ligat tjera
Sa para do të arkëtojë Manchester City nëse e fiton Ligën e Kampionëve nesër mbrëma

Sa para do të arkëtojë Manchester City nëse e fiton Ligën e Kampionëve nesër mbrëma

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori