Interi do të ketë një përballje të vështirë në javën e tetë të Serie A.

Skuadra e Antonio Contes do të luaj në udhëtim te Sassuolo me fillim nga ora 12:30.

Interi në këtë takim vije pas humbjes së parë në kampionat të pësuar në shtëpi nga Juventusi.

Zikaltërtit synojnë të rikthehen te fitoret dhe ta ngushtojnë diferencën e pikëve me kampionët në fuqi.

Në anën tjetër Sassuolo futet në këtë takim pas dy disfatave radhazi dhe synon të rikthehet te pikët.

Formacionet zyrtare:

Sassuolo: Consigli, Muldur, Marlon, Peluso, Toljan, Duncan, Magnanelli, Obiang, Traore, Berardi, Caputo.

Inter: Handanovic, Skriniar, De Vrij, Bastoni, Candreva, Gagliardini, Brozovic, Barella, Briaghi, Lautaro, Lukaku. /Telegrafi/