Interi shkatërron Sampdorian në udhëtim, Icardi shënon katër gola

Interi pati një super paraqitje ndaj Sampdorias (Getty Images)

Interi ka shënuar fitore të madhe dhe të thellë në udhëtim te Sampdoria me rezultat 5-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e 29-të në Serie A.

Skuadra e Luciano Spallettit ka filluar ta rikthej formën pas dy muajve pa fitore në Serie A, ku në tri ndeshjet e fundit ka dy fitore dhe një barazim.

Nerazzurët kanë treguar formë të lartë në udhëtimin e sotëm (e diel) te Sampdoria, ku kryesorët ishin sulmuesi Mauro Icardi me katër gola dhe Ivan Perisic me një.

Icardi ishte lojtari kryesor i ndeshjes (Getty Images)

Goli i parë i ndeshjes erdhi në minutën e 26-të, ku Ivan Perisic shënoi një gol të bukur me kokë pas harkimit të Joao Cancelos për t’i kaluar të tijët në epërsi 1-0.

Pas Perisicit erdhi radha e kapitenit Icardi, i cili fillimisht shënoi nga penalltia në minutën e 30-të për 2-0, ndërsa një minutë më vonë shënoi gol të bukur me thembër për 3-0.

Momenti i golit me thembër nga Icardi (Getty Images)

Se sulmuesi argjentinas ishte në formë të lartë e tregoi edhe goli i tretë personal, ku në minutën e 44-të shënoi nga afërsia për 4-0 dhe dërgoi skuadrën e tij në pushim.

Në pjesën e dytë, përsëri në pah doli Icardi, duke shënuar në minutën e 51-të për 5-0, ndërsa në vazhdimin e ndeshjes Interi edhe përkundër rasteve të shumta nuk shënoi më dhe në fund fitoi me rezultat përfundimtar 5-0.

Icardi shënoi katër gola (Getty Images)

Pas kësaj fitore, Nerazzurët ngjiten në pozitën e katërt me 55 pikë, ndërsa Sampdoria mbetet në pozitën e shtatë me 44 pikë.

Në ndeshjen e radhës, Interi luan në shtëpi ndaj Hellas Veronas, ndërsa Sampi udhëton te Chievo. /Telegrafi/