LAJMI I FUNDIT:

Interi po punon që të rinovojë kontratën e Perisic, por ende ka diferenca jo shumë të mëdha mes ofertës dhe kërkesës

Interi po punon që të rinovojë kontratën e Perisic, por ende ka diferenca jo shumë të mëdha mes ofertës dhe kërkesës
Reklama

Inter do të takohet me Ivan Perisic për të diskutuar për rinovimin e kontratës, por ka ende distancë midis kërkesës së tij dhe ofertës së klubit.

33-vjeçari kroat ka qenë një lojtar i rëndësishëm për Simone Inzaghi këtë sezon, duke qenë lojtar i rregullt në rolin e mbrojtësit të majtë në sistemin 3-5-2.


Ai do të ishte i lumtur që të qëndrojë edhe më tutje në kryeqytetin e Lombardisë, por marrëveshja e tij aktuale skadon në fund të këtij sezoni dhe një marrëveshje e re për rinovim duhet të arrihet së shpejti.

Siç raportohet nga TuttoMercatoËeb, Perisic dëshiron një marrëveshje dyvjeçare me një opsion për një vit të tretë me vlerë 5 milionë euro neto në sezon.

Ndonëse kjo është një shumë e lartë, pasi është e njëjtë me pagën e tij aktuale, rinovimi do të ishte një shpërblim për besnikërinë dhe profesionalizmin e tij pas kthimit nga një vit huazim te Bayern Munich, ku fitoi Ligën e Kampionëve.

Të gjitha lajmet nga Inter
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Inter

Interi do të ishte i lumtur të rinovojë marrëveshjen e tij, por ata do të donin që çmimet të ishin pak më të ulëta. Nerazzurrët po ofrojnë një marrëveshje njëvjeçare me një opsion për një tjetër, të lidhur me paraqitjet. Ata gjithashtu duan që pagat e tij të ishte rreth 4.5 milionë euro neto në sezon.

Të dy palët do të takohen këtë muaj për të provuar të arrijnë një marrëveshje, por tani për tani është ende e paqartë nëse kroati do t’i pranojë këto kushte. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Kush i prinë shortit për Euro 2024 dhe pse të gjithë duan të jenë në këto dy grupe

Kush i prinë shortit për Euro 2024 dhe pse të gjithë duan të jenë në këto dy grupe

Kombëtarja e Shqipërisë
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
“Po t’i kishte ndodhur Real Madridit, do të flitej tërë javën” – Presidenti i Barcelonës ankohet për referim të njëanshëm

“Po t’i kishte ndodhur Real Madridit, do të flitej tërë javën” – Presidenti i Barcelonës ankohet për referim të njëanshëm

La Liga
Tifozët e Galatasaray përgatitën një koreografi të pabesueshme para ndeshjes, nuk mungonin mesazhet për Palestinën

Tifozët e Galatasaray përgatitën një koreografi të pabesueshme para ndeshjes, nuk mungonin mesazhet për Palestinën

Liga e Kampionëve
Ronaldo në telashe të mëdha: Ylli portugez është paditur për promovim të kriptomonedhave

Ronaldo në telashe të mëdha: Ylli portugez është paditur për promovim të kriptomonedhave

Ndërkombëtare
Kalo në kategori