LAJMI I FUNDIT:

Interi planifikon riorganizim gjatë verës – Priten gjashtë largime dhe shumë transferime të reja

Interi planifikon riorganizim gjatë verës – Priten gjashtë largime dhe shumë transferime të reja

Të paktën gjashtë lojtarë të Interit do të largohen deri në verë dhe Nerazzurrët thuhet se synojnë sulmuesin e Liverpoolit, Roberto Firmino, për sezonin 2023/24.

Disa lojtarë shohin se kontrata e tyre skadon në qershor dhe shumë prej tyre nuk do të nënshkruajnë marrëveshje të reja në Giuseppe Meazza.

Mes tyre janë Roberto Gagliardini, Danilo D’Ambrosio, Samir Handanovic dhe Milan Skriniar i cili tashmë ka arritur një marrëveshje me gjigantët e Ligue 1, PSG.

Nerazzurrët së shpejti do të hapin bisedimet me Stefan de Vrij, i cili gjithashtu ka një kontratë që skadon në qershor.

Kjo nuk është e gjitha pasi gjigantët e Serie A do të përpiqen gjithashtu të largojnë Joaquin Correa dhe Denzel Dumfies, agjenti i të cilëve Rafael Pimenta ka zhvilluar bisedime me disa klube të Ligës Premier, duke përfshirë Chelsea, Newcastle dhe Manchester United.

E ardhmja e Romelu Lukakut dhe Francesco Acerbi është gjithashtu në dyshim. Të dy lojtarët iu bashkuan Interit në formë huazimi verën e kaluar, por ndërsa mbrojtësi ka ofruar paraqitje bindëse dhe mund të qëndrojë, sulmuesi belg ka qenë shumë zhgënjyes dhe duhet të fitojë një vend në ekip për 2023/24 në pjesën e dytë të sezonit aktual.

Sipas Gazzetta dello Sport, Firmino i Liverpoolit është një opsion për Nerazzurrët për sezonin e ardhshëm, veçanërisht nëse Lukaku largohet. Kontrata e 31-vjeçarit në Anfield skadon në verë. Marcus Thuram, gjithashtu i disponueshëm falas në qershor, është një tjetër opsion për Interin, por konkurrenca është e ashpër.

Interi dëshiron të shesë Skriniarin te PSG para mbylljes së afatit kalimtar
Lexo po ashtu Interi dëshiron të shesë Skriniarin te PSG para mbylljes së afatit kalimtar

Ka më shumë lojtar të lirë në agjendën e Beppe Marottas, pasi drejtori i Nerazzurrëve tashmë është në kërkim të zëvendësuesve të Skriniar.

Chris Smalling i Romës është një opsion dhe e njëjta gjë është e vërtetë për Evan Ndicka të Eintracht Frankfurt. Giorgio Scalvini dhe Rodrigo Becao janë objektivat e vjetër të Nerazzurrëve, të cilët megjithatë duhet të negociojnë me Atalanta dhe Udinese duke qenë se kontratat e lojtarëve nuk mbarojnë në qershorin e ardhshëm, kështu që ata nuk janë të disponueshëm falas në fund të sezonit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbyllet me dramë ndeshja mes Shqipërisë dhe Kroacisë: Sigurojmë pikën e parë në Euro 2024

Mbyllet me dramë ndeshja mes Shqipërisë dhe Kroacisë: Sigurojmë pikën e parë në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Sylvinho shpërthen në emocione për barazimin dramatik me Kroacinë

Sylvinho shpërthen në emocione për barazimin dramatik me Kroacinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Gjasula futet në histori të Kampionatit Evropian me dy rekorde

Gjasula futet në histori të Kampionatit Evropian me dy rekorde

Kombëtarja e Shqipërisë
Miks emocionesh për Gjasulën - heroi i Shqipërisë paralajmëron Spanjën

Miks emocionesh për Gjasulën - heroi i Shqipërisë paralajmëron Spanjën

Kombëtarja e Shqipërisë
Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Kombëtarja e Shqipërisë
LIVE: Mbyllet ndeshja, Shqipëri 2-2 Kroaci: Gjithçka çfarë ndodhi para, gjatë dhe pas ndeshjes

LIVE: Mbyllet ndeshja, Shqipëri 2-2 Kroaci: Gjithçka çfarë ndodhi para, gjatë dhe pas ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori