LAJMI I FUNDIT:

Interi dëshiron të shesë Skriniarin te PSG para mbylljes së afatit kalimtar

Interi dëshiron të shesë Skriniarin te PSG para mbylljes së afatit kalimtar

Drejtuesit e Interit kanë mbetur të pa impresionuar me Milan Skriniar pas veprimeve të fundit dhe tani ata po shpresojnë ta shesin mbrojtësin te Paris Saint-Germain këtë muaj.

Reklama

Agjenti i qendërmbrojtësit 27-vjeçar sllovak, Roberto Sistici, diskutoi për mediat kohët e fundit situatën e kontratës së klientit të tij, duke theksuar se si klubi e vendosi lojtarin në treg gjatë verës dhe duke konfirmuar bisedimet në vazhdim me skuadrat e interesuara, përfshirë PSG-në.

Fatkeqësisht për Skriniar, koha për këtë intervistë doli katastrofike pasi doli në të njëjtën kohë kur ai u përjashtua nga loja në humbjen tronditëse 1-0 të Interit ndaj Empolit, duke e vënë atë në qendër të vëmendjes për të gjitha arsyet e gabuara.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Interi nuk ishte i impresionuar me komentet e Sistici dhe sjelljen e fundit të Skriniar, kështu që ata kanë vendosur të përpiqen ta shesin atë te PSG në afatin kalimtar të këtij muaji.

Nerazzurrët janë të gatshëm të pranojnë rreth 20 milionë euro për qendërmbrojtësin sllovak, shumë më poshtë shifrës prej 50 milionë eurosh që u ofrua gjatë verës.

Megjithatë, shqetësimi është se gjigantët e Ligue 1 thjesht do të presin deri në verë për të nënshkruar me 27-vjeçarin si transferim i lirë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Ndërkombëtare
Kalo në kategori