Interi mendon për dyshen Rebic-Dzeko, Icardi te Roma

Interi ka kthyer vëmendjen tek sulmuesi i Eintracht Frankfurtit, Ante Rebic dhe mund të dërgojë Mauro Icardin te Roma si pjesë e marrëveshjes për Edin Dzeko.

Nerazzurret praktikisht kanë hequr dorë nga Romelu Lukaku, duke insistuar se oferta e tyre e fundit nuk do të rritet më, duke i dhënë Juventusit dritën e gjelbër për të përfunduar një marrëveshje shkëmbimi me Paulo Dybalan.

Marotta: Kemi bërë ofertën e duhur për Lukakun, por ende nuk ka marrëveshje
Lexo po ashtu Marotta: Kemi bërë ofertën e duhur për Lukakun, por ende nuk ka marrëveshje

Sipas  Sky Sport Italia, Interi ende ka nevojë për qendërsulmues dhe pritet të synojë 25-vjeçarin kroat Rebic, i cili ka një përvojë të vogël në Serie A me Fiorentinën.

Ai aktualisht është duke luftuar me një dëmtim të shpinës, por shënoi 10 gola dhe gjashtë asistime në 38 ndeshje në të gjitha garat me Eintrachtin sezonin e kaluar.

Rebic do të kushtonte rreth 40 milionë në rast blerje, me një përqindje të asaj që do të shkonte në klubin e tij të mëparshëm, Fiorentina.

Ndërkohë, Sky Sport Italia deklaron gjithashtu se Icardi e ka hapur derën e diskutimeve me Romën, ku transferimi i tij do të lejonte që zgjedhja e parë Dzeko të bashkohej me Interin.

Deri më tani, Nerazzurrët kanë ofruar vetëm 13 milionë plus bonue, por Giallorossët nuk do të tërhiqen nga vlerësimi i tyre prej 20 milionë eurosh.

Roma ofron 30 milionë dhe Dzekon për Icardin
Lexo po ashtu Roma ofron 30 milionë dhe Dzekon për Icardin

Nëse Icardi do të transferohej te Roma, atëherë është e qartë që Interi do të merrte gjithashtu një shumë të madhe parash (40-50 milionë euros) si pjesë e marrëveshjes.

Napoli mbetet gjithashtu në garë, por Icardi duket se ka disa dyshime për transferimin e tij në San Paolo, edhe pse janë në Ligën e Kampionëve. /Telegrafi/

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon trajnerin favorit për ta zëvendësuar Kloppin

Ancelotti i bën një premtim të madh Arda Gulerit mes pakënaqësive për mungesë minutash

Nga xhirimi i ngadalësuar, duket se shuhen dilemat se a ishte gol apo jo gjuajtja e Yamal

Humbja nga Reali sjell diçka të mirë te Barcelona, Xavi merr vendimin e madh?