LAJMI I FUNDIT:

Interi interesohet për dyshen e Man Cityt

Interi interesohet për dyshen e Man Cityt

Interi thuhet se është i interesuar në nënshkrimin me huazim të dyshes së mbrojtësve të Manchester Cityt, Eliaquim Mangala dhe Nicolas Otamendi.

Reklama

Gjiganti italian ka vetëm Milan Skriniar dhe Mirandan si opsione të garantuara në qendër të mbrojtjes, me Gary Medelin që nënshkroi për Besiktasin, Jeison Murillon që është afër hyrjes në Valencia dhe Andrea Ranocchia të lënduar.

Interi takohet me agjentin e Aurier, mendohet shkëmbimi me Joao Marion
Lexo po ashtu Interi takohet me agjentin e Aurier, mendohet shkëmbimi me Joao Marion

Sipas Tuttosport dhe Corriere dello Sport, Nerazzurrët nuk janë të gatshëm të shpenzojnë pa mend për ndonjë përforcim, duke i bërë ata të ftohtin interesin e tyre për të rinjtë francezë Presnel Kimpembe dhe Issa Diop.

City planifikon t’i fitojë 100 milionë funte nga 10 largime
Lexo po ashtu City planifikon t’i fitojë 100 milionë funte nga 10 largime

Rrjedhimisht, ndërmjetësit apo agjentët kanë sjellë dyshen e Cityt, Mangalan dhe Otamendin në vëmendjen e Nerazzurrëve.

Dyshja e mbrojtjes, Mangala-Otamendi

Gazetat pretendojnë se do të jenë në dispozicion në huazim, me francezin që shpreson të luaj rregullisht për të rifituar vendin e tij në ekipin e Francës për Kupën e Botës së verës së ardhshme.

Argjentinasi, ndërkohë, do të ishte marrëveshje më e vështirë për tu kryer, por ai nuk është një figurë qendrore për planet e Pep Guardiolës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

La Liga
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori