LAJMI I FUNDIT:

City planifikon t’i fitojë 100 milionë funte nga 10 largime

City planifikon t’i fitojë 100 milionë funte nga 10 largime

Manchester City po kërkon të përfitoj plot 100 milionë funte nga largimet që planifikohet gjatë këtij afati të verës.

Reklama

Sipas Daily Mail, City po kërkon të largoj lojtarë të tjerë që nuk i nevojitet trajnerit dhe të fitojnë shumë milionë funte nga shitjet.

Man City po përgatit një ofertë të madhe për Kroosin
Lexo po ashtu Man City po përgatit një ofertë të madhe për Kroosin

Ata janë duke kërkuar për të ngritur shifrën e transferimeve për rreth 100 milionë funte nga shitja e lojtarëve, duke përfshirë si Nolito, Wilfried Bony, Samir Nasri, Eliaquim Mangala, Fabian Delph, Joe Hart dhe Kelechi Iheanacho, i cili po tërheq interes të fortë nga Leicester City pasi West Ham .

Skuadra e Pep Guardiolas ka marrë shumë oferta huazimi për futbollistët e lartpërmendur, por ata preferojnë të shesin para se t’i huazojnë.

Torino gjithashtu ka pyetur rreth nënshkrimit të mesfushorit të tyre 21-vjeçar francez, Olivier Ntcham, i cili ishte në huazim në Genoa sezonin e kaluar, ndërsa Verona dëshiron të nënshkruajë me Bruno Zuculini. /Telegrafi/