LAJMI I FUNDIT:

Interi fiton me përmbysje ndaj Torinos

Interi fiton me përmbysje ndaj Torinos
Inter vs Torino (Foto: Marco Luzzani/Getty Images/Guliver)

Interi e ka mposhtur 3-1 Torinon në kuadër të javës së 32-të në Serie A.

Reklama

Ishin mysafirët ata që kaluan të parët në epërsi qysh në minutën e 17-të me anë të Andrea Belottit.

Nerazzurët tentuan të riktheheshin, mirëpo në 45 minutat e parë nuk i dolën.

Inter vs Torino (Foto: Marco Luzzani/Getty Images/Guliver)

Në pjesën e dytë, Antonio Conte duket se kishte mbajtur një fjalim motivues për lojtarët e tij, pasi efekti ishte i menjëhershëm.

Ashley Young e hapi llogarinë e golave te Interi, pasi i barazoi shifrat në 1-1 në minutën e 48-të me një asistim të Lautaro Martinez.

Inter vs Torino (Foto: Marco Luzzani/Getty Images/Guliver)

Tre minuta më vonë, Diego Godin e përmbysi rezultatin, ndërsa Alexis Sanchez ishte në rolin e asistuesit,

Sulmuesi argjentinas më pas arriti të futej në listën e realizatorëve me golin e shënuar në minutën e 61-të, ndërsa kiliani ishte përsëri asistuesi.

Pas javës së 32-të, Interi është ngjitur në pozitën e dytë me 68 pikë, aq sa ka edhe Lazio në të dytin, ndërsa në xhiron e 33-të takohen me SPAL-in. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Ancelotti zbulon emrin e ekipit favorit për të fituar Ligën e Kampionëve

Ancelotti zbulon emrin e ekipit favorit për të fituar Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Kalo në kategori