Torino ka nxjerrë në treg mbrojtësin italian Armando Izzo për afatin e janarit, ndërsa Interi dhe Roma besohet të jenë favoritë për nënshkrimin e tij.

Qendërmbrojtësi 28-vjeçar nuk po përshtatet në vizionin taktik të trajnerit të ri të Toros, Marco Giampaolo, ndërsa ai gjithashtu ka luftuar me disa shqetësime të lëndimit.

Ai bëri vetëm një paraqitje për klubin ‘Granata’ këtë sezon, një humbje 1-0 në ditën e hapjes së sezonit ndaj Fiorentinës më 19 shtator.

Sipas mediumeve Tuttosport dhe Calciomercato.com, opsionet më të mundshme për një transferim të janarit janë Interi dhe Roma, pasi Izzo vërtet gjeti formën e tij më të mirë në formacionin me tre mbrojtës.

Torino dëshiron 20-25 milionë euro për lojtarin italian dhe mund ta lejojë atë të shkojë në huazim me një detyrim blerje në fund të sezonit.

Interi dhe Torino do të tentojnë shkëmbimin Vecino-Izzo edhe në janar Interi dhe Torino do të tentojnë shkëmbimin Vecino-Izzo edhe në janar

Në rast shitje të Izzos, Torino thuhet se do të përdorin ato para për të sjellë një mesfushor krijues në skuadër.

Ekziston mundësia e një lëvizje me kosto të ulët për të gjithë të interesuarit nëse Interi do të ofronte Matias Vecino në këmbim të Izzo. /Telegrafi/