LAJMI I FUNDIT:

Interi dhe Torino do të tentojnë shkëmbimin Vecino-Izzo edhe në janar

Interi dhe Torino do të tentojnë shkëmbimin Vecino-Izzo edhe në janar
(Foto: Instagram/vecino)

Interi është duke shpresuar se do të arrijë marrëveshje shkëmbimi ndërmjet Matias Vecino dhe Armando Izzo në afatin kalimtar të janarit.

Reklama

Nerazzurrët e deshën shkëmbimin e lojtarit të tyre me qendërmbrojtësin e Torinos gjatë verës, mirëpo marrëveshja mes klubeve nuk u arrit.

Tash, CalcioMercato raporton se zikaltrit do ta bëjnë të njëjtin propozim edhe në afatin kalimtar dimëror.

Armando Izzo (Foto: Instagram/armandoizzoreal)

Interi dëshiron që shkëmbimi fillimisht të jetë huazim deri në fund të sezonit dhe pastaj dy klubet do t’i negociojnë kushtet për transferim afatgjatë.

Torino i ofron Interit shkëmbimin Izzo-Vecino
Lexo po ashtu Torino i ofron Interit shkëmbimin Izzo-Vecino

Vecino ka vetëm edhe dy vite në kontratën e tij me Nerazzurrët, kurse Izzo ka kontratë me Torinon deri në vitin 2024. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Sagës së stërzgjatur për shitjen e Man United po i vjen fundi - caktohet muaji kur mund të shitet klubi anglez

Sagës së stërzgjatur për shitjen e Man United po i vjen fundi - caktohet muaji kur mund të shitet klubi anglez

Premier League
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kalo në kategori