LAJMI I FUNDIT:

Interesimi i PSG-së dhe Barcelonës – drejtuesit e Liveproolit kanë gati kontratën e re për yllin e skuadrës

Interesimi i PSG-së dhe Barcelonës – drejtuesit e Liveproolit kanë gati kontratën e re për yllin e skuadrës

Liverpooli po mendon seriozisht t’i bëjë një ofertë për kontratë të re Luis Diaz, pasi për këtë të fundit ka interesim nga PSG dhe Barcelona.

Reds mund të hapin bisedimet në verë dhe t’i ofrojnë Diaz një rritje pagash në përputhje me rëndësinë e tij në ekip.


Në këtë mënyrë, Liverpool shpreson të largojë interesin e skuadrave si Paris Saint-Germain që e duan lojtarin.

Liverpooli e vlerëson Diazin në rreth 80 milionë euro, shumë që mund të paguhet nga PSG, por që ka intriguar edhe Barcelonën.

Thuhet se 27-vjeçari fiton rreth 65 mijëeuro në javë në Liverpool sipas kontratës që ai nënshkroi në vitin 2022. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Rio Ferdinand tregon haptas lojtarin i cili duhet të largohet nga Manchester United

Rio Ferdinand tregon haptas lojtarin i cili duhet të largohet nga Manchester United

Premier League
Guardiola u ‘rrëmbye’ nga lotët pas fjalëve që Kloppi i tha për të në ditën e fundit në Angli

Guardiola u ‘rrëmbye’ nga lotët pas fjalëve që Kloppi i tha për të në ditën e fundit në Angli

Premier League
Carlo Ancelotti ka marrë vendimin e madh për finalen e Ligës së Kampionëve

Carlo Ancelotti ka marrë vendimin e madh për finalen e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Qysh nga raundi i parë u vërejt se diçka nuk shkon me Tyson Furyn - tani publikohen pamjet

Qysh nga raundi i parë u vërejt se diçka nuk shkon me Tyson Furyn - tani publikohen pamjet

Boks
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

Ndërkombëtare
Zbulohet mesazhi që Guardiola i ka çuar Rio Ferdinandit pasi fitoi titullin e katërt radhazi

Zbulohet mesazhi që Guardiola i ka çuar Rio Ferdinandit pasi fitoi titullin e katërt radhazi

Premier League
Kalo në kategori