LAJMI I FUNDIT:

Inter 3-0 Spezia, notat e lojtarëve

Inter 3-0 Spezia, notat e lojtarëve

Interi ka shënuar fitore ndaj Spezias me rezultat të thellë 3-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e dytë të Serie A.

Reklama

Ekipi i Simone Inzaghit ka vazhduar me fitore në sezonin e ri të Serie A, pasi ka fituar edhe ndeshjen e dytë nga po kaq ndeshje të zhvilluara në kampionat.

Golat në këtë fitore ndaj Spezias u shënuan nga Lautaro Martinez (35’), Hakan Calhanoglu (52’) dhe Joaquin Correa (82’).

Interi fiton lehtësisht dhe thellë ndaj Spezias
Lexo po ashtu Interi fiton lehtësisht dhe thellë ndaj Spezias

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte mbrojtësi Alessandro Bastoni, i cili u vlerësua me notë 8.3.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për dyshen e Spezias, Dimitris Nikolaou dhe Emmanuel Gyasi që u notuan me 6.2.

Nga minuta e 85-të në këtë ndeshje luajti edhe Kristjan Asllani, i cili mori notë 6.7.

Notat e lojtarëve

/Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Çmenduria nga Arabia Saudite: Miliarda euro në vitet e ardhshme për të tërhequr emrat më të mëdhenj të futbollit

Çmenduria nga Arabia Saudite: Miliarda euro në vitet e ardhshme për të tërhequr emrat më të mëdhenj të futbollit

Ligat tjera
Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

La Liga
Enigma me të cilën përballet Pochettino te Chelsea: 32 lojtarë në skuadër, nënshkrime, të huazuar, largime

Enigma me të cilën përballet Pochettino te Chelsea: 32 lojtarë në skuadër, nënshkrime, të huazuar, largime

Premier League
Shuma marramendëse që do të përfitojë Benzema gjatë qëndrimit në Arabinë Saudite

Shuma marramendëse që do të përfitojë Benzema gjatë qëndrimit në Arabinë Saudite

Ligat tjera
Interi i shet të gjitha biletat për tifozët që duan ta shikojnë finalen Ligës së Kampionëve brenda stadiumit Giuseppe Meazza

Interi i shet të gjitha biletat për tifozët që duan ta shikojnë finalen Ligës së Kampionëve brenda stadiumit Giuseppe Meazza

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori