Interi ka luajtur baras 2-2 në shtëpi ndaj Parmas në ndeshjen e vlefshme për javën e nëntë në Serie A.

Nerazzurrët kanë dështuar të shfrytëzojnë gabimin e Juventusit dhe të kapin pozitën e parë në tabelë, pasi kanë barazuar me Parman.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Antonio Candreva (23′) dhe Romelu Lukaku (51′) për vendasit, ndërsa Yann Karamoh (26′) dhe Gervinho (31′) për mysafirët.

Interi dështon të marr pozitën e parë në Serie A, ndalet nga Parma Interi dështon të marr pozitën e parë në Serie A, ndalet nga Parma

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte anësori italian, Candreva, i cili u vlerësua me notë 8.9.

Antonio Candreva (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Në anën tjetër, nota më e ulët në këtë takim shkoi për mesfushorin kroat, Marcelo Brozovic që u notua me 6.0.

Për 90 minuta në këtë ndeshje luajti edhe mbrojtësi shqiptar, Kastriot Dermaku, që pati një paraqitje të mirë duke u vlerësuar me 7.1.

Inter:

Parma:

/Telegrafi/