Interi dështon të marr pozitën e parë në Serie A, ndalet nga Parma

Inter vs Parma (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Interi ka luajtur baras 2-2 në shtëpi ndaj Parmas në ndeshjen e vlefshme për javën e nëntë në Serie A duke dështuar kështu ta kapin pozitën e parë në tabelë.

Pjesa e parë e ndeshjes ishte e barabartë nga të dyja skuadrat, por mysafirët ishin më efektiv duke shënuar dy gola.

Megjithatë, të parët në epërsi kaluan vendasit, pasi në minutën e 23-të ishte Antonio Candreva, i cili shënoi për 1-0.

Candreva hapi serinë e golave (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Parma arriti të kthehet shpejt në lojë duke shënuar dy gola për pesë minuta, ku në minutën e 26-të ishte Yann Karamoh që shënoi një supergol për 1-1, ndërsa në të 31-tin francezi asistoi për Gervinon, i cili shënoi për 2-1.

Në pjesën e dytë, Interi arriti t’i shpeshtoj sulmet dhe shpejt u kthye në lojë me golin e barazimit.

Ishte Romelu Lukaku (51′), i cili shënoi për 2-2 pas asistimit të Candrevas, ndërsa pas këtij goli shpeshtuan rastet në kërkim të golit të fitores.

Momenti i golit të Lukakut (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Deri në fund të ndeshjes, vendasit patën shumë mundësi të mira shënimi, por pa pasur sukses dhe në fund ndeshja përfundoi baras 2-2.

Pas këtij barazimi, Interi e sheh veten në pozitën e dytë me 22 pikë apo një më pak se Juventusi i pari, ndërsa Parma renditet e pesta me 13 pikë.

Në ndeshjen e ardhshme, Nerazzurrët udhëtojnë te Brescia, ndërsa Parma e pret në shtëpi Veronan. /Telegrafi/

“Ka pak Kosovë brenda meje, ndihem danez”, talenti që po mahnit Danimarkën nuk i konsideron Dardanët

Zviceranët e provokojnë me pyetje Shaqirin, ai i përgjigjet me fakte: Kur nuk kam qenë i gatshëm për ngjarjet e mëdha?

"Unë thjesht dua të luaj futboll" - Vini Jr me një gjest të shëmtuar në miqësore, Laporte tallet me të pas ndeshjes

Greenwood mund të largohet nga Man Utd për t'u bashkuar me ekipet rivale nga Liga Premier

I thjeshti, i vështiri, ideali dhe i brendshmi – katër opsionet e Barcelonës për trajnerin e ri