Gjiganti italian, Inter, ka pësuar humbje në shtëpi nga Hapoel Beer Sheva me rezultat 2-0.

Inter nuk ka arritur të nis me fitore fazën e grupeve të Ligës së Evropës, pasi janë mposhtur në shtëpi nga izraelitët e Hapoel Beer Sheva me rezultat 2-0.

Golat për skuadrën nga Izraeli i shënuan Miguel Vitor (54’) dhe Maor Buzaglo (69’).

Anonimët nga Izraeli i japin leksion Interit (Video) Anonimët nga Izraeli i japin leksion Interit (Video)

Whoscored tashmë ka publikuar notat e futbollistëve të të dyja skuadrave.

Sipas kësaj faqe, shënuesi i golit të parë, Miguel Vitor, i cili u notua me 9.0. /Telegrafi/

Inter:

notat

Hapoel Beer Sheva: 

notat