LAJMI I FUNDIT:

Inteligjenca Artificiale parashikon se kë ka më shumë gjasa të nënshkruajë Man Utd këtë verë, krijon një listë me nëntë lojtarë

Inteligjenca Artificiale parashikon se kë ka më shumë gjasa të nënshkruajë Man Utd këtë verë, krijon një listë me nëntë lojtarë

Planet e transferimit të Manchester United këtë afat kalimtar të verës janë parashikuar përmes fuqisë së inteligjencës artificiale dhe tashmë kanë dalë emrat e mundshëm të lojtarëve që mund të nënshkruhen.

Reklama

United përfundoi i treti në Ligën Premier në sezonin e tyre të parë nën drejtimin e Erik ten Hag dhe siguroi një rikthim në Ligën e Kampionëve për edicionin e ri.

Djajtë e Kuq fituan gjithashtu trofeun e parë që nga viti 2017 duke ngritur Kupën Carabao dhe mund të përfundojnë me një Kupë FA nëse mposhtin rivalët e Manchester Cityt në Wembley të shtunën.

Por, për të sfiduar Cityn për titullin e Ligës Premier, është e njohur që Unitedi ka nevojë për disa përforcime të reja në mënyrë që të kapërcejë atë boshllëk.

Ata janë lidhur me një mori emrash dhe mediumi The Sun vendosi të pyeste Inteligjencën Artificiale se cilët janë përforcimet më të mundshme në Old Trafford këtë verë.

Zona e ngutshme për Unitedin duhet të jetë një sulmues i ri, me 13 herë kampionët e Ligës Premier që mbështeten shumë në golat e paktë të Marcus Rashford.

Victor Osimhen i Napolit është cilësuar si një potencial, por Inteligjenca Artificiale është duke favorizuar sulmuesin e Tottenham Hotspur, Harry Kane, i cili shënoi 30 herë në Ligën Premier në një ekip të dobët të Spurs.

Kane i thotë kryetarit të Tottenhamit ta shesë te Man Utd
Lexo po ashtu Kane i thotë kryetarit të Tottenhamit ta shesë te Man Utd

Ai ka vetëm një vit në kontratën e tij, por Daniel Levy është një negociator i ndërlikuar dhe Unitedi do të duhet të paguajë së paku 120 milionë euro për shërbimet e tij.

Shokët e skuadrës së Kane te Anglia, Declan Rice, Jude Bellingham dhe Mason Mount përmenden gjithashtu si objektiva të mesfushës, megjithëse asnjëri prej tyre nuk pritet të jetë i disponueshëm me çmim të ulët.

Fituesi i Kupës së Botës, Alexis Mac Allister, u miratua nga Inteligjenca Artificiale pasi argjentinasi duket i destinuar të largohet nga Brighton, megjithëse Liverpooli duket se është destinacioni i tij i ardhshëm.

Sheikh Jassim ka piketuar tashmë 10 objektivat e transferimit të Manchester United
Lexo po ashtu Sheikh Jassim ka piketuar tashmë 10 objektivat e transferimit të Manchester United

Youri Tielemans, një lojtar me të cilin United është lidhur më parë, mund të jetë një përforcim tjetër këtë verë pasi ai bëhet një lojtar i lirë pas rënies së Leicester City në Championship.

Inteligjenca Artificiale gjithashtu mban gjallë thashethemet e transferimit të Frenkie de Jong pavarësisht përpjekjeve të Unitedit për ta sjellë atë në klub në një ndjekje të gjatë dhe përfundimisht të pasuksesshme verën e kaluar.

Lista surprizë e nëntë lojtarëve përfundon me dyshen e Interit, Denzel Dumfries dhe Nicolo Barella, të cilët kanë qenë të rëndësishëm në arritjen e Nerazzurrëve në finalen e Ligës së Kampionëve. /Telegrafi/