LAJMI I FUNDIT:

Incizimet e reja tregojnë shprehjen e pakënaqësisë së De Geas ndaj Luke Shaw gjatë humbjes nga Tottenhami

Incizimet e reja tregojnë shprehjen e pakënaqësisë së De Geas ndaj Luke Shaw gjatë humbjes nga Tottenhami
(Foto: YouTube/Screenshot/TottenhamHotspur)

Humbja e thellë e Manchester Unitedit nga Tottenhma Hotspur (6-1) vazhdon të jetë temë mediatike në Angli, ndërkohë që rivaliteti tifozëve është bartur në rrjetet sociale.

Reklama

Pos pakënaqësisë së madhe të mbështetësve të Djajve të Kuq, edhe shumë pjesëtarë të klubit dhe futbollistët janë shprehur të zhgënjyer me atë që ndodhi.

Në mesin e tyre është portieri David de Gea, i cili vazhdimisht është përpjekur t’u japë instruksione mbrojtësve për t’i bllokuar sulmet e njëpasnjëshme të Spursave.

(Foto: YouTube/Screenshot/TottenhamHotspur)

Disa incizime të publikuara së fundmi nga Sky Sports– të transmetuar nga Daily Mail – shfaqin momentin kur spanjolli vazhdimisht e këshillonte mbrojtësin e majtë Luke Shaë, por hasi në vesh të shurdhër.

Gafa e tmerrshme e Maguire në golin e parë: E tërhoqi bashkëlojtarin Shaw, i cili ishte pranë që ta pastronte topin
Lexo po ashtu Gafa e tmerrshme e Maguire në golin e parë: E tërhoqi bashkëlojtarin Shaw, i cili ishte pranë që ta pastronte topin

Në kohën kur Unitedi po humbte 3-1 dhe luante me një lojtar më pak (pas përjashtimit të Anthony Martial), Sergie Aurier kishte krijuar hapësirë në anën e djathtë, ndërsa Shaw nuk ishte askund.

(Foto: YouTube/Screenshot/TottenhamHotspur)

Fokusi i tij ishte te Harry Kane, ndërsa nuk e shihte prapa prezencën e Son Heung-min duke e lënë krejtësisht të pamarkuar.

De Gea e ka vërejtur situatën dhe është dëgjuar duke bërtitur: “Jo Luke, jo Luke, vrapo!”, mirëpo derisa sa Shaw e dëgjoi, Son hyri drejt shtyllës së përparme dhe shënoi.

“Hej! Cili është problemi jot?!”, është dëgjuar portieri duke bërtitur drejt mbrojtësit të Unitedit për t’ia bërë të qartë se i kujt ishte faji. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga

"Ma kujton Cristiano Ronaldon, së shpejti do të jetë në nivel me Mbappen" - trajneri portugez e ngrit në qiell sensacionin e Barcelonës

La Liga
Bellingham pyetët nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetët nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Forma e jashtëzakonshme e Bellingham, Ancelotti ka një përgjigje epike: Duhet ta shikojmë pasaportën e tij edhe njëherë

Forma e jashtëzakonshme e Bellingham, Ancelotti ka një përgjigje epike: Duhet ta shikojmë pasaportën e tij edhe njëherë

La Liga
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kalo në kategori