LAJMI I FUNDIT:

Huqja e vitit, apo asistim – Ronaldo bëhet autor i një prej asistimeve më të çuditshme në futboll

Huqja e vitit, apo asistim – Ronaldo bëhet autor i një prej asistimeve më të çuditshme në futboll

Cristiano Ronaldo ka asistuar në të dy golat e Al Nassr në fitoren ndaj Al Raaëon me rezultat 2-1.

Reklama

Asistimin e parë CR7 e bëri në minutën e 17-të, kur Abdulrahman Ghareeb shënoi për 1-0.

Mysafirët barazuan me të filluar pjesa e dytë, por Al Nassr shënoi vonë për të fituar 2-1.

Ronaldo asistoi te goli i qendërmbrojtësit, Abdullah Madu në minutën e 88-të.

Ronaldo tani në rolin e asistuesit, portugezi është përshtatur shkëlqyeshëm të Al Nassr
Lexo po ashtu Ronaldo tani në rolin e asistuesit, portugezi është përshtatur shkëlqyeshëm të Al Nassr

38-vjeçari ishte në një pozitë ideale për të shënuar gol, por e ktheu topin mbrapa pa dashje dhe iu llogarit asistimi i dytë në këtë mbrëmje.

Al Nassr merr sërish kreun e tabelës në Ligën Profesionale të Arabisë me 40 pikë, aq sa ka edhe vendi i dytë, Al-Ittihad. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Liga e Evropës
“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

Liga e Evropës
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
UEFA kërkon të kufizojë shthurjen ekonomike në transferime dhe paga, Liga Premier pritet të jetë më e goditura

UEFA kërkon të kufizojë shthurjen ekonomike në transferime dhe paga, Liga Premier pritet të jetë më e goditura

Ndërkombëtare
Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Liga e Evropës
Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

Ligat tjera
Kalo në kategori