Hummels: Messi është lojtari më i mirë që e kam parë ndonjëherë

Mats Hummels ka thënë se Lionel Messi është futbollisti më i mirë që ka parë ndonjëherë pasi superylli i Barcelonës shkëlqeu ndaj Borussia Dortmundit në Ligën e Kampionëve.

Messi shënoi një herë dhe asistoi dy gola tjerë në fitoren e Barcelonës 3-1 ndaj Dortmundit, e cila ia siguroi kalimin në fazën tjetër.

Ishte një paraqitje e paharrueshme e Barçës në paraqitjen e 700-të për Messin, i cili asistoi te Luis Suarez për golin hapës të minutës së 29-të para se shoku i tij i skuadrës t’i kthehej favorizimin katër minuta më vonë për golin e 2-0.

Lexo po ashtu Rekord nga Messi: U shënon 34 skuadrave të ndryshme në CHL, në paraqitjen e 700-të për Barcelonën

Fituesi i pesëfishtë i Topit të Artë, Messi, më pas asistoi tek Antoine Griezmann për 3-0 dhe paraqitja e argjentinasit u vlerësua lartë nga Hummels.

“Në formën më të lartë, Messi është futbollisti më i mirë që kam parë”, ka thënë fillimisht Hummels.

Valverde lavdëron partneritetin Messi-Griezmann pas fitores ndaj Dortmundit
Lexo po ashtu Valverde lavdëron partneritetin Messi-Griezmann pas fitores ndaj Dortmundit

“Ne nuk ishim aq të mirë sa ta mundim Barcelonën sot. Ne krijuam vetëm tre ose katër shanse reale”

“Nuk ishte një lojë e keqe, por jo edhe një lojë shumë e mirë. Barcelona ishte e shkëlqyeshme. Messi është gjithmonë i rrezikshëm, natyrisht”, përfundoi gjermani. /Telegrafi/