LAJMI I FUNDIT:

Humbja nga Reali sjell diçka të mirë te Barcelona, Xavi merr vendimin e madh?

Humbja nga Reali sjell diçka të mirë te Barcelona, Xavi merr vendimin e madh?

Barcelona ka humbur në El Clasico dhe me gjasë do ta përfundojë sezonin 2023/24 pa trofe.

Humbja nga Reali ka bërë që edhe trajneri Xavi Hernandez të ndryshoj mendje dhe të marrë një vendim të ri për të ardhmen e tij.


Trajneri katalunas, Xavi do të vazhdojë si trajner i Barcelonës edhe për një vit, sipas gazetarit Gerard Romero.

Xavi nuk përmbahet për humbjen në El Clasico: Është e vetmja gjë që kërkova para ndeshjes
Lexo po ashtu Xavi nuk përmbahet për humbjen në El Clasico: Është e vetmja gjë që kërkova para ndeshjes

“Edhe pas El Clasico, shoh më shumë shanse që Xavi të qëndrojë sesa të largohet”, tha Romero.

Në fund të janarit, Xavi njoftoi se do të largohej nga posti i trajnerit në fund të sezonit.

Laporta po mundohet t'ia ndryshojë mendjen Xavit: Në fund të sezonit do të flas me të
Lexo po ashtu Laporta po mundohet t'ia ndryshojë mendjen Xavit: Në fund të sezonit do të flas me të

Që atëherë, megjithatë, forma e Blaugranas është përmirësuar në mënyrë drastike dhe përkundër se do të mbesin pa trofe, dëshira e të gjithëve është që Xavi të qëndroj.

Joan Laporta ka vazhduar të bisedojë me menaxherin por ende nuk ka një përfundim zyrtar për të ardhmen e tij e cila duket se do të mbetet te Barça. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Premier League
Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Premier League
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

La Liga
Largimi i radhës i papritur që mund të ndodhë te Real Madrid

Largimi i radhës i papritur që mund të ndodhë te Real Madrid

La Liga
Shpjegohet pse Chelsea nuk do të

Shpjegohet pse Chelsea nuk do të "pranojë automatikisht" vendin në Ligën e Konferencës

Premier League
Kalo në kategori