LAJMI I FUNDIT:

Laporta po mundohet t’ia ndryshojë mendjen Xavit: Në fund të sezonit do të flas me të

Laporta po mundohet t’ia ndryshojë mendjen Xavit: Në fund të sezonit do të flas me të

Barcelona do të pres Paris Saint Germainin në ndeshjen e kthimit çerekfinale në Ligën e Kampionëve, ku kërkojnë triumfin për të kaluar tutje.

Është një javë vendimtare për gjigantin katalunas, pasi përpos ndeshjes me Parisin në fundjavë do të përballet me Real Madridin në El Clasico.


Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez ka deklaruar javë më parë se do të largohet nga klubi në fund të sezonit, por këtë vendim drejtuesit e klubit nuk po e pranojnë.

Ka një mundësi që Xavi të mbetet te Barcelona edhe sezonin e ardhshëm, zbulohet përpjekja e Joan Laportas
Lexo po ashtu Ka një mundësi që Xavi të mbetet te Barcelona edhe sezonin e ardhshëm, zbulohet përpjekja e Joan Laportas

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta ka deklaruar se do të bisedoj me Xavin në fund të sezonit për ta bindur atë që të vazhdoj qëndrimin te gjiganti katalunas.

“Gjithçka është e hapur dhe mund të rishikohet. Ne do të merremi me të në fund të sezonit, do të ulemi dhe të diskutojmë me qetësi për të ardhmen”.

Laporta krijoi kaos pas barazimit të Barcelonës me Granadan, nuk e kontrolloi fare vetën dhe mbajti një fjalim të ashpër në zhveshtore
Lexo po ashtu Laporta krijoi kaos pas barazimit të Barcelonës me Granadan, nuk e kontrolloi fare vetën dhe mbajti një fjalim të ashpër në zhveshtore

“Vitin e kaluar Xavi na bëri të lumtur dhe duam që të vazhdojmë të kemi produktivitet”, tha i pari i klubit katalunas.

44-vjeçari është në krye të gjigantit katalunas që nga nëntori i vitit 2021, derisa deri më tani ka udhëhequr klubin në 134 ndeshje dhe ka fituar një La Liga dhe një Superkupë të Spanjës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Përfaqësueset
Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Kombëtarja e Shqipërisë
Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Përfaqësueset
“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

Kombëtarja e Shqipërisë
A ishte reagim me vonesë në tronditjen e Varga - reagon zyrtarisht UEFA

A ishte reagim me vonesë në tronditjen e Varga - reagon zyrtarisht UEFA

Përfaqësueset
Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori