LAJMI I FUNDIT:

Hillary Clinton në mbrojtje të Meghan Markle për trajtimin që i është bërë nga tabloidet britanike

Hillary Clinton në mbrojtje të Meghan Markle për trajtimin që i është bërë nga tabloidet britanike
Hillary Clinton dhe Meghan Markle (Foto: LOU ROCCO/ABC VIA GETTY IMAGES; TIM ROOKE/POOL/SAMIR HUSSEIN/WIREIMAGE)

Ish-sekretarja amerikane e shtetit, Hillary Clinton, i doli në mbrojtje dukeshës së Sussex-it, për trajtimin e saj nga mediat britanike.

Reklama

Në një intervistë të botuar në gazetën amerikane “The Sunday Times”, ish-zonja e parë, 71 vjeçe dhe vajza e saj Chelsea Klinton u pyetën për vendimin e Meghan dhe burrit të saj, Princ Harry për të ndërmarrë veprime ligjore kundër mediave britanike.

“Dua të them se mënyra si ajo është trajtuar është e pashpjegueshme”, tha ish- sekretarja e shtetit. “Nëse shpjegimi është se ajo është birakiale, atëherë turp për të gjithë”, shtoi ajo, duke theksuar se personalisht besonte se raca e Dukeshës së Sussex-it është “sigurisht pjesë e saj”.

Princ Harry dhe Dukesha e Sussex-it (Foto: JAMES WHATLING/MEGA)

“Ajo me krenari pati një karrierë të parë dhe ka një zë që ajo fatmirësisht vazhdon ta përdorë”, vazhdon më tej Chelsea Klinton.

Meghan Markle padit "Daily Mail" për publikimin e letrës intime që ajo ia dërgoi babait të saj
Lexo po ashtu Meghan Markle padit "Daily Mail" për publikimin e letrës intime që ajo ia dërgoi babait të saj

Chelsea shtoi, “Unë nuk e njoh atë, por si dikush që e respekton atë, unë jam aq mirënjohëse që ajo vazhdon, dhe nuk është e padrejtë dhe po bën punë që ndjehet e thirrur të bëjë. Dhe nuk është e gatshme të ngacmohet”.

“Megjithëse ky veprim mund të mos jetë i sigurt, ai është i duhuri. Sepse frika ime më e thellë është historia që përsëritet vetë. Unë kam parë se çfarë ndodh kur dikush që unë dua komodizohet deri në atë pikë sa ata nuk trajtohen më ose shihen si një person i vërtetë”, tha Harry në deklaratën e tij më 1 tetor, duke evokuar kujtesën e nënës së tij të ndjerë, Princeshës Diana.

Hillary Clinton dhe Meghan Markle (Foto: LOU ROCCO/ABC VIA GETTY IMAGES; TIM ROOKE/POOL/SAMIR HUSSEIN/WIREIMAGE)

“Kam humbur nënën time dhe tani shoh që gruaja ime po bjerë viktimë e forcave të njëjta të fuqishme”, vazhdoi ai. “Ne falënderojmë publikun për mbështetjen tuaj të vazhdueshme. Është vlerësuar jashtëzakonisht shumë. Edhe pse mund të mos duket si kjo, ne me të vërtetë kemi nevojë për të gjithë ju”.   /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Dyshimet për

Dyshimet për "ndarje" nga bashkëshorti, flet Blerina Kllokoqi Rugova: Po të ndodhte diçka mes nesh, e gjithë Kosova do e merrte vesh

Magazina
Fotografia që po ngjall reagime: Kendall Jenner me veshje luksoze rrugëve të Parisit ndërsa një vajzë e vogël lypsare e shikon me lakmi

Fotografia që po ngjall reagime: Kendall Jenner me veshje luksoze rrugëve të Parisit ndërsa një vajzë e vogël lypsare e shikon me lakmi

Magazina
Luana Vjollca reagon pas dyshimeve se po i qarkullon një video erotike në internet

Luana Vjollca reagon pas dyshimeve se po i qarkullon një video erotike në internet

Magazina
Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë

Magazina

"Më pështynin dhe më keqtrajtonin", çifti Beckham rrëfejnë periudhën e errët të Davidit kur ai u akuzua se i shkaktoi humbjen Anglisë në Botëror

Magazina
Këto fotografi dëshmojnë se Monica Bellucci ka qenë dhe mbetet femra më e bukur e të gjitha kohërave

Këto fotografi dëshmojnë se Monica Bellucci ka qenë dhe mbetet femra më e bukur e të gjitha kohërave

Magazina
Kalo në kategori