LAJMI I FUNDIT:

Hendboll: Kosova luan për fitore në udhëtim te Britania e Madhe

Hendboll: Kosova luan për fitore në udhëtim te Britania e Madhe

Përfaqësusesja e Kosovës në hendboll luan sot (e shtunë) në udhëtim te Britania e Madhe në kuadër të eliminatoreve për Euro 2026.

Kosova ka arsyetuar rolin e favorites dhe ka fituar ndaj Britanisë së Madhe me rezultatin 30:22 në ndeshjen e të mërkurës mbrëma në Pallatin e Rinisë në Prishtinë para një numri të konsiderueshëm shikuesish.

Megjithatë, tani pas tri ditësh, Dardanët do të luajnë ndeshjen tjetër në udhëtim te Britania e Madhe, pasi këto dy ndeshje i takojnë raundit promovues të kualifikimeve për Euro 2026.

Ekipi më i mirë pas dy ndeshjeve avancon në kualifikimet e rregullta për Kampionatin Evropian të pas dy vitesh.

Kjo përballje e madhe ndaj britanikëve është paraparë të zhvillohet sot me fillim nga ora 14:15 në “Derby Arena”. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Përfaqësueset
Gjermania bindëse në start të Kampionatit Evropian 2024 – mposht me spektakël Skocinë

Gjermania bindëse në start të Kampionatit Evropian 2024 – mposht me spektakël Skocinë

Përfaqësueset
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Gjermani 4-1 Skoci: Wirtz dhe Kroos shkëlqyen, por njëri i kaloi me paraqitje

Notat e lojtarëve, Gjermani 4-1 Skoci: Wirtz dhe Kroos shkëlqyen, por njëri i kaloi me paraqitje

Përfaqësueset
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Pas dorëheqjes së Terzicit, Dortmundi mori një vendim që Hummels nuk e priste

Pas dorëheqjes së Terzicit, Dortmundi mori një vendim që Hummels nuk e priste

Bundesliga
Kalo në kategori