Eden Hazard ka lëshuar fushën i lënduar në përballjen e Real Madridit ndaj Eibarit në kuadër të javës së 25-të në La Liga.

Real Madridi është mposhtur në udhëtim te Levante me rezultat 1-0, por ky nuk ishte lajmi i vetëm i keq për Mbretërit.

E gjithë kjo pasi ylli belg i skuadrës, Eden Hazard është dashur ta lirojë fushën para kohe shkaku i një dëmtimi.

Reali mposhtet befasisht nga Levante, bie në vendin e dytë para El Clasicos ndaj Barcelonës Reali mposhtet befasisht nga Levante, bie në vendin e dytë para El Clasicos ndaj Barcelonës

Hazard u largua në minutën e 67-të të ndeshjes dhe në vend të tij u inkuadrua braziliani Vinicius Junior.

Ky lëndim i Hazardit vjen vetëm një javë pas rikthimit në fushat e blerta, ku mungoi që nga fundi i nëntorit.

Lëndimi i sulmuesit duket se i ka shqetësuar drejtuesit e klubit kryeqytetas pasi në javën e ardhshme kanë dy ndeshje vendimtare.

Fillimisht Reali e pret me 26 shkurt Manchester Cityn në kuadër të Ligës së Kampionëve, ndërsa më 1 mars e pret Barcelonën në El Clasico. /Telegrafi/