Chelsea nuk do ta ndalojë Eden Hazardin që të largohet nga skuadra gjatë afatit kalimtar veror.

Në fakt, ndeshja e fundit e belgut me Blutë pritet të jetë ajo e finales së Ligës së Evropës që luhet më 29 maj ndaj Arsenalit.

Të gjitha lajmet nga Eden Hazard Të gjitha lajmet nga Eden Hazard

Më pas Hazard do të përshëndetet me klubin dhe do të nisë një aventurë të re në karrierën e tij, transmeton KP.

Destinacioni i radhës për futbollistin ofensiv është Real Madridi, klub që pritet të paguajë 100 milionë euro për transferimin e belgut.

Vetë Hazard disa herë e ka përsëritur dëshirën e tij për të luajtur me Realin dhe këtë herë ëndrra e tij duket se do të bëhet realitet.