LAJMI I FUNDIT:

Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

Hansi Flick thuhet se mund të kërkojë të nënshkruajë me dy yje të Manchester United nëse bëhet trajner i Barcelonës në verë.

Xavi Hernandez ka njoftuar se do të largohet nga Blaugrana në fund të sezonit. Prandaj, klubi është në kërkim të një trajneri të ri dhe ka qenë i lidhur shumë me ish-trajnerin e Bayern Munich dhe Gjermanisë, Flick.


Sipas The Peoples Person, klubi është shumë i interesuar për nënshkrimin e gjermanit, i cili gjithashtu është i prirur për t’u bashkuar me ta. Dy palët janë në bisedime dhe së shpejti mund të arrihet një marrëveshje.

Nëse Flick merr drejtimin e Barcelonës, ai i ka sytë te dy të diplomuar në akademinë e Manchester United si nënshkrime të verës. Ata janë sulmuesi Mason Greenwood dhe mesfushori Kobbie Mainoo.

Greenwood depërtoi akademinë e klubit dhe bëri 129 paraqitje për “Djajtë e Kuq”. Megjithatë, ai u pezullua pas akuzave të supozuara për ngacmim. Ndërsa akuzuesi përfundimisht hoqi akuzat, sulmuesi u dërgua në huazim te Getafe verën e kaluar.

22-vjeçari ka shënuar shtatë gola dhe ka dhënë pesë asistime në 25 ndeshje në të gjitha garat për skuadrën spanjolle. Pronari i ri minoritar i Manchester United, Sir Jim Ratcliffe, tha së fundmi se ata do të vlerësojnë situatën e Greenwood përsëri gjatë verës. Megjithatë, ka të ngjarë që sulmuesi të largohet si lojtar i lirë.

Manchester United merr vendim për Marcus Rashford mes interesimit të PSG-së
Lexo po ashtu Manchester United merr vendim për Marcus Rashford mes interesimit të PSG-së

Sipas mediumit, Flick është gjithashtu i interesuar të sjellë Kobbie Mainoo në Barcelonë. Mesfushori mbrojtës 18-vjeçar ka impresionuar në 16 paraqitjet e tij për të parët këtë sezon duke shënuar gjithashtu dy gola.

Kontrata e tij me Djajtë e Kuq skadon në vitin 2027 dhe klubi ka të ngjarë ta mbajë atë në verë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

La Liga
Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

La Liga
Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Përfaqësueset
E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

Premier League
Bëri mrekullinë me Stuttgart në Bundesligë, nipi i Uli Hoeness kandidat për stolin e Bayern Munich

Bëri mrekullinë me Stuttgart në Bundesligë, nipi i Uli Hoeness kandidat për stolin e Bayern Munich

Bundesliga
Kalo në kategori