LAJMI I FUNDIT:

Handanovic dhe D’Ambrosio, do t’i vazhdojnë kontratat me Interin

Handanovic dhe D’Ambrosio, do t’i vazhdojnë kontratat me Interin

Shtatori do të jetë muaji i rinovimeve në Inter, ku dy lojtarë të rëndësishëm: Danilo D’Ambrosio dhe Samir Handanovic, dy shtylla të ekipit të Antonio Contes, do të vazhdojnë me klubin.

Reklama

Klubi nga San Siro iu kishte premtuar lojtarëve rinovime dhe tani do të vijnë.

D’Ambrosio do të marr rritje page nga 1.7 milion euro në 2.2 milionë euro dhe bonuse, sipas FCInterNews.it.

Danilo D’Ambrosio. (Photo by Enrico Locci/Getty Images)

Mbrojtësit do t’i shtohet edhe nga një vit në kohëzgjatjen e kontratës, që do të thotë se ato skadojë në verën e vitit 2022.

Në axhendë, më tepër i rëndësishëm është rinovimi i Handanovic.

Samir Handanovic . (Photo by Alex Burstow/Getty Images)

Ashtu si D’Ambrosioportieri do të zgjasë marrëveshjen e tij edhe për një vit, deri në vitin 2022.

Klubi në ditët në vijim do t’i bëjë zyrtare. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Sagës së stërzgjatur për shitjen e Man United po i vjen fundi - caktohet muaji kur mund të shitet klubi anglez

Sagës së stërzgjatur për shitjen e Man United po i vjen fundi - caktohet muaji kur mund të shitet klubi anglez

Premier League
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kalo në kategori