LAJMI I FUNDIT:

Guardiola rrëmben Bellerinin

Guardiola rrëmben Bellerinin
Reklama

Menaxheri i ri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, është i interesuar për përforcimin e skuadrës së tij, pasi dëshiron sukses në sezonin e tij të parë në Ligën Premier.

Emri më i ri për përforcimin e skuadrës së tij është mbrojtësi i ri spanjoll, Hector Bellerin.


Sipas Todo Mercado Web, ish trajneri i Barcelonës dhe Bayerni Munichut, pëlqen jashtë mase lojën e mbrojtësit të Arsenalit, pasi ky i fundit mbulon mirë të dy fazat, mbrojtëse dhe sulmuese.

Megjithatë, ky transferim nuk do të jetë i lehtë, pasi Bellerin ishte njëri nga më meritorët që Arsenal përfundoi në pozitën e dytë në kampionat dhe Wenger vështirë se e lëshon.

Për Bellerin interesim ka shprehur edhe Barcelona, skuadra e tij e fëmijërisë.

Në trend Sport

Më shumë
Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

La Liga
Bukayo Saka vendosi rekord në Ligën e Kampionëve, as Messi nuk mund ta bënte këtë

Bukayo Saka vendosi rekord në Ligën e Kampionëve, as Messi nuk mund ta bënte këtë

Liga e Kampionëve
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Premier League
“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

Tenis
Renditja e re e FIFA-s: Kosova ngritet në pozitë rekord, Shqipëria bie për tri pozita

Renditja e re e FIFA-s: Kosova ngritet në pozitë rekord, Shqipëria bie për tri pozita

Përfaqësueset
Kalo në kategori