Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka treguar se çfarë i ka thënë Pep Guardiola pas triumfit në Ligën e Kampionëve në Madrid.

Sipas Goal.com, trajneri gjerman ka folur me strategun e Manchester Cityt, pak minuta pas përfundimit të ndeshjes, duke marrë urim për trofeun e ftuar.

Liverpooli e mposhti Tottenhamin me rezultat 2-0, gjersa golat i shënuan Mohamed Salah nga penalltia (pas prekjes së topit me dorë nga ana e Moussa Sissokos në zonën e rreptësisë), ndërsa golin e dytë e realizoi Divock Origi.

Liverpool (Foto: Matthias Hangst/Getty Images/Guliver)

Guardiola i ka telefonuar Kloppit për ta uruar rreth arritjes së madhe, derisa ky i fundit u mposht nga spanjolli në garën për titullin e Ligës Premier për vetëm një pikë dallim.

“Pak sekonda më parë bisedova me Pep Guardiolan në telefon. Ne i kemi premtuar njëri-tjetrit që do të luftojmë në sezonin e ri edhe më shumë. Ne do të shkojmë për gjithçka dhe do të shohim çfarë do të marrim”, ka treguar Klopp.

Klopp: Nuk keni parë një skuadër si kjo që luftonte pa karburant dhe një portier që i bën gjërat të duken të lehta Klopp: Nuk keni parë një skuadër si kjo që luftonte pa karburant dhe një portier që i bën gjërat të duken të lehta

Duket se trajneri gjerman dhe ai spanjoll kanë raporte të mira në aspektin personal, por mbetet të shihet nëse në sezonin e ri do ta rivalizojnë njëri-tjetrin për trofeun e Ligës Premier. /Telegrafi/