LAJMI I FUNDIT:

Grimes nxjerr në ankand aksesorët e saj të “Met Gala” për të ndihmuar Ukrainën

Grimes nxjerr në ankand aksesorët e saj të “Met Gala” për të ndihmuar Ukrainën

Grimes po nxjerr në ankand dy nga aksesorët e saj ikonë nga “Met Gala 2021” për të përfituar familjet BIPOC (me ngjyrë dhe indigjenë) në Ukrainën e shkatërruar nga lufta.

Muzikantja 34 vjeçe, e bëri njoftimin të hënën (16 maj) në Instagram, duke informuar ndjekësit e saj se ajo po shet maskën e fytyrës së saj metalike të frymëzuar nga “Dune” nga pamja futuriste e vitit të kaluar për “të mbledhur para për të ndihmuar familjet e BIPOC” të Ukrainës pasi ata kanë probleme me daljen në kufi”.

Mbulesa e fytyrës me guaskë të fortë Chris Habana vlerësohet në 1200 dollarë, ndërsa prangat e ndërlikuara të veshit nga Sofia Pavlova vlerësohen të jenë 1500 dollarë.

Foto: FilmMagic

Të dyja do të jenë të disponueshme në ‘Artsy’ deri në mbylljen e ofertave më 26 maj.

Reklama

Grimes – e cila ishte në lidhje me Elon Musk në kohën e mbrëmjes së shtatorit 2021 – i kombinoi aksesorët e argjendtë me një fustan mëndafshi Iris van Herpen dhe eci në tapet me një shpatë të stilit mesjetar, e cila ishte huazuar nga Met dhe e bërë nga një pushkë sulmi AR-15 e shkrirë.

Aksesorët e Met Gala të Grimes janë midis dhjetëra veprave artistike që mishërojnë “rezistencën” dhe u shfaqën në një ekspozitë në galerinë HVW8 në Los Angeles të Kalifornisë.

Siç vë në dukje Grimes në postimin e saj, të gjitha të ardhurat nga ankandi do të shkojnë për Diaspora Relief dhe Razom, të cilat të dyja ofrojnë përgjigje emergjente, ushqim, strehim dhe mbështetje evakuimi për ata që kanë nevojë – veçanërisht familjet BIPOC – në Ukrainë dhe në kufirin polak. /Telegrafi/

Reklama
Foto: Grimes/Instagram

Në trend Magazina

Më shumë
Bruno: Të gjithë banorët e Big Brother VIP Kosova janë paguar

Bruno: Të gjithë banorët e Big Brother VIP Kosova janë paguar

Magazina
Nita Latifi tallet me Olta Gixharin: Të erdhi dron, Olta je fituese

Nita Latifi tallet me Olta Gixharin: Të erdhi dron, Olta je fituese

Magazina
Në ditëlindjen e 24-të, Edon Zhegrova e prezanton makinën luksoze ‘Ferrari’

Në ditëlindjen e 24-të, Edon Zhegrova e prezanton makinën luksoze ‘Ferrari’

Magazina
Georgina Rodriguez zbulon vendin më të pazakontë ku ka kryer marrëdhënie seksuale me Cristiano Ronaldon

Georgina Rodriguez zbulon vendin më të pazakontë ku ka kryer marrëdhënie seksuale me Cristiano Ronaldon

Magazina
Fotografi në vende të njëjta në periudhë të njëjtë kohore – rikthehen aludimet për lidhjen e mohuar të Kiarës me djalin e biznesmenit të njohur shqiptar

Fotografi në vende të njëjta në periudhë të njëjtë kohore – rikthehen aludimet për lidhjen e mohuar të Kiarës me djalin e biznesmenit të njohur shqiptar

Magazina
Andrew Tate dhe vëllai i tij lirohen nga paraburgimi, mbeten në arrest shtëpiak

Andrew Tate dhe vëllai i tij lirohen nga paraburgimi, mbeten në arrest shtëpiak

Magazina
Kalo në kategori