Antoine Griezmann e ka pranuar se kompletimi i transferimit të tij nga Atletico Madrid te Barcelona e ka bërë atë të qaj.

Ylli francez më në fund u bë lojtar i Barcelonës pasi klubi katalunas vendoi të paguajë  klauzolën e lirimit prej 120 milionë eurosh javën e kaluar.

Në një intervistë ekskluzive me gazetës Marca, Griezmann zbuloi se iu mbushën sytë me lot kur e kompletoi transferimin në Camp Nou.

Griezmann: Mezi pres të luaj me Messin, jam i ngazëllyer për ta parë atë çdo ditë Griezmann: Mezi pres të luaj me Messin, jam i ngazëllyer për ta parë atë çdo ditë

Si ndjehesh në ditët e para si lojtar i Barcelonës?

“Mirë, me të vërtetë mirë, me shumë stres dhe presion për të finalizuar të gjitha. Dëshiroja t’i jepja fund pushove dhe të filloja këtë sfidë të re”.

Griezmann gjatë prezantimit te Barcelona

“Dhoma e veshjes më ka mirëpritur shumë mirë: lojtarët, trajnerët dhe mjekët”.

“Për momentin , jam duke shijuar atë dhe le të shpresojmë se mund të fitoj besim të mjaftueshëm për të folur, të jem unë dhe të kënaqem”.

Messi, Suarez, Griezmann: MSG-ja e Barcelonës, treshja 100 golëshe Messi, Suarez, Griezmann: MSG-ja e Barcelonës, treshja 100 golëshe

Çfarë ndodhi kur ju thanë se gjithçka u finalizua dhe ju ishit një lojtar i Barcelonës?

“Epo thirra babanë dhe fillova të qaj me lumturi, sepse isha aty, gjithçka u bë”.

“isha me miqtë e mi, gruan time dhe fëmijët e mi dhe ishte një moment i pabesueshëm”, përfundoi Griezmann. /Telegrafi/