LAJMI I FUNDIT:

Grealish, Guardiola dhe Maguire u përfshin në një përplasje verbale në tunelin e Old Trafford pas derbit

Grealish, Guardiola dhe Maguire u përfshin në një përplasje verbale në tunelin e Old Trafford pas derbit

Jack Grealish, Pep Guardiola dhe Harry Maguire morën pjesë në një ‘diskutim’ të nxehtë në tunel pas fitores së bujshme me rikthimit të Manchester United ndaj Manchester Cityt të shtunën pasdite.

Reklama

City kaloi në epërsi në Old Trafford të shtunën pasi Grealish, i cili doli nga bankina në vend të Phil Foden, shënoi me kokë në portën e David de Gea.

Megjithatë, United u përgjigj në një mënyrë disi të diskutueshme pasi Marcus Rashford nuk u ndal për pozitë jashtë loje dhe Bruno Fernandes shënoi golin e barazimit.

Rashford më pas e çoi Unitedin në një epërsi shokuese vetëm pesë minuta pas barazimit të Fernandes, me Cityn që humbi pikë të vlefshme në garën për titull në Ligën Premier.

Pas derbit të Mançesterit, reporteri Jan Aage Fjortoft pohoi se tensioni u përhap në tunelin e Old Trafford dhe lojtarët nga të dyja palët ishin të përfshirë.

Duke folur në një video në Twitter, ai zbuloi se Grealish ishte ‘shumë i zhgënjyer’ dhe ‘pak agresiv’ gjatë përfshirjes së tij në diskutim.

Fjortoft shtoi se trajneri i Cityt, Guardiola dhe kapiteni i United, Maguire, po ashtu “po flisnin pak” si pjesë e takimit të tyre në shkëmbimin e tunelit.

“Ne e dimë se ka një histori të madhe rreth këtij derbi. Pas humbjes 6-3, duhet të kuptoni se Manchester United do të jetë shumë i lumtur ta kthejë këtë lojë”, përfundoi ai. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Ligue 1
“Intelektualët” e Dritës me koreografi për ngjarjet e fundit në veri: Kur ushtria juaj të kthehet në tokën tonë

“Intelektualët” e Dritës me koreografi për ngjarjet e fundit në veri: Kur ushtria juaj të kthehet në tokën tonë

Superliga
Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Humbësi i vitit: Një bastvënës humbi 11 mijë euro për shkak të gabimit trashanik  të gjyqtarëve në Angli

Humbësi i vitit: Një bastvënës humbi 11 mijë euro për shkak të gabimit trashanik të gjyqtarëve në Angli

Premier League
Mauricio Pochettino i jep një këshillë mikut të tij të vjetër Mikel Artetas: Ajo që po bën me këta dy lojtarë të Arsenalit është e rrezikshme

Mauricio Pochettino i jep një këshillë mikut të tij të vjetër Mikel Artetas: Ajo që po bën me këta dy lojtarë të Arsenalit është e rrezikshme

Premier League
Kalo në kategori