LAJMI I FUNDIT:

Granit Xhaka caktohet njëri nga zëvendëskapitenët e Arsenalit

Granit Xhaka caktohet njëri nga zëvendëskapitenët e Arsenalit
Granit Xhaka (Foto: Getty Images)

Trajneri i Arsenalit, Unai Emery, e ka caktuar mbrojtësin Laurent Koscielny si kapiten të Arsenalit, ndërsa Granit Xhaka është njëri prej katër zëvendëskapitenëve të skuadrës.

Per Mertesacker u pensionua në fund të sezonit të kaluar, ashtu që strategu spanjoll zgjodhi që shiritin e kapitenit t’ia jepte futbollistit francez.


Granit Xhaka (Foto: Getty Images)

Në ndërkohë, ai ka caktuar edhe katër zëvendëskapitenë, Petr Cech, Aaron Ramsey, Mesut Ozil dhe Granit Xhaka, njëri nga të cilët do ta bartë shiritin në rast të mungesës së Koscielnyt.

Lajmet për Arsenalin
Lexo po ashtu Lajmet për Arsenalin

“Kapiteni i skuadrës është Laurent Koscielny, i cili aktualisht është i lënduar. Pas Laurentit, kapitenët tanë tjerë janë Petr Cech, Aaron Ramsey, Mesut Ozil dhe Granit Xhaka.

“Unë dua liderë në skuadër – secili lojtar në çdo kohë të ketë kapacitetin për të treguar lidership, mirëpo këta pesa lojtarë janë ata që e kanë mundësinë të bëhen kapiten”, është shprehur trajneri.

Ndeshja e parë e Emeryt si trajner i Arsenalit do të jetë të dielën, pikërisht kundër kampionit në fuqi Manchester City.

Koscielny do të mundojë në derbin e xhiros së parë, ndërsa pritet të shihet se kush do ta bartë shiritin nga katër zëvendëskapitenët. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Premier League
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

La Liga
Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bundesliga
Kalo në kategori