LAJMI I FUNDIT:

Google Keep e fuqizuar nga Inteligjenca Artificiale do të ju ndihmojë në krijimin e listave

Google Keep e fuqizuar nga Inteligjenca Artificiale do të ju ndihmojë në krijimin e listave

Google po e fuqizon aplikacionin e saj Keep për mbajtjen e shënimeve me chatbot-in me Inteligjencë Artificiale, Gemini.

Së shpejti, Keep do të pajiset me butonin “Help me create a list”, i cili ka për qëllim ta bëjë edhe më të lehtë krijimin e listave për aktivitete të përditshme.


Ky funksion gjenerues i Al mund të ju ndihmojë të krijoni lista të blerjeve apo edhe detyrave, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.

Pasi që kjo veçori të shpërndahet te të gjithë telefonat, ju mund të kërkoni nga Gemini në Keep që t’iu ndihmojë me lista të ndryshme si për shembull me paketimet për një udhëtim kampingu, apo filma të ndryshëm.

Për momentin, funksioni “Help me create a list” nuk ka një datë zyrtare të prezantimit.

Mirëpo, ndarja e informatave private ose të ndjeshme mund të mos jetë ide e mirë. Kështu që, edhe Google rekomandon që të mos e “ushqeni” aplikacionin Keep tashmë të fuqizuar nga Al me të dhëna të papërshtatshme. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë

"Kushdo mund të bëhet këngëtar" - ky është aplikacioni inteligjent që mund ta ndryshojë botën e muzikës

Teknologji
Facebook Messenger ka një lajm super, super të mirë

Facebook Messenger ka një lajm super, super të mirë

Teknologji
Rrjeti

Rrjeti "Find My Device" i Google më në fund është funksional, nuk ka më pajisje të humbura

Teknologji
Çipi më i mirë dhe jetëgjatësia e jashtëzakonshme e baterisë, vetëm disa nga specifikat e laptopit të ri MacBook nga Apple

Çipi më i mirë dhe jetëgjatësia e jashtëzakonshme e baterisë, vetëm disa nga specifikat e laptopit të ri MacBook nga Apple

Teknologji
Tani edhe mund të dëgjojë: Gemini i Google ka aftësi që

Tani edhe mund të dëgjojë: Gemini i Google ka aftësi që "të nxjerrë informacione" nga audiot

Teknologji
Ja çfarë do të thotë nëse në ekranin e telefonit tuaj ndizet një dritë e gjelbër ose portokalli

Ja çfarë do të thotë nëse në ekranin e telefonit tuaj ndizet një dritë e gjelbër ose portokalli

Teknologji
Kalo në kategori