LAJMI I FUNDIT:

Golden Eagle Ylli “tronditë” Vëllaznimin

Golden Eagle Ylli “tronditë” Vëllaznimin

Golden Eagle Ylli ka fituar me rezultat 113:70 kundër Vëllaznimit në palestrën “Shani Nushi” në Gjakovë.

“Xhebrailat”, 12 pikë epërsi i arritën qysh pas çerekut të parë, ndërsa gjakovarët ishin më të mirë vetëm në çerekun e tretë, të cilin e fituan me rezultat 29:26, transmeton TherandaPost.


Për skuadrën e Beqir Berishës u dallua njëri prej lojtarëve më në formë të Superligës, Urim Zenelaj, i cili realizoi double-double, 45 pikë e 22 kërcime, ndërsa për suksesin e ekipit kontribuan edhe Erris Nushi me 27 pikë, 5 kërcime dhe 4 asistime, si dhe Altin Morina me 24 pikë, 4 kërcime dhe 1 asistim. Ndërkohë, për vendasit u dallua Arian Qallaku me 24 pikë.

Kjo ishte edhe fitorja e 4 e Golden Eagle Yllit kundër Vëllaznimit për këtë edicion basketbollistik. Ndeshjen e xhiros së ardhshme, klubi suharekas pret liderët e Pejës në palestrën “13 qershori”.

Në trend Sport

Më shumë
Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Premier League
Arbër Hoxha një hap larg Dinamo Zagrebit, por gjiganti kroat pëlqen edhe anësorin e Ballkanit

Arbër Hoxha një hap larg Dinamo Zagrebit, por gjiganti kroat pëlqen edhe anësorin e Ballkanit

Ligat tjera
UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Një formacion me lojtarët që pritet të kenë klub të ri në janar - nga De Gea te Osimhen

Një formacion me lojtarët që pritet të kenë klub të ri në janar - nga De Gea te Osimhen

Ndërkombëtare
Manchester City bie në vendin e katërt me humbjen nga Aston Villa

Manchester City bie në vendin e katërt me humbjen nga Aston Villa

Premier League
Sondazh: ‘Lojtari i Vitit 2023’ nga lexuesit e Telegrafit

Sondazh: ‘Lojtari i Vitit 2023’ nga lexuesit e Telegrafit

Superliga
Kalo në kategori