LAJMI I FUNDIT:

Goditja fantastike e Xhakës dhe pritja e mrekullueshme e Schmeichel që me ndihmën e shtyllës ia mohoi një gol të bukur

Goditja fantastike e Xhakës dhe pritja e mrekullueshme e Schmeichel që me ndihmën e shtyllës ia mohoi një gol të bukur
Granit Xhaka (Foto: Clive Rose/Getty Images/Guliver)

Zvicra pësoi humbje minimale (1-0) nga Danimarka, në ndeshjen e vlefshme për Grupin D kualifikues për ‘Euro 2020’.

Reklama

Në këtë takim nga minuta e parë luajtën dy shqiptarë, Granit Xhaka dhe Admir Mehmedi, ndërsa pikërisht këta dy lojtarë i patën rastet më të mirë për Helvetikët në fraksionin e parë.

Porse për t’u përmendur është rasti që e krijoi mesfushori i Arsenalit me një goditje fantastike nga largësia.

Danimarka mposht në fund Zvicrën
Lexo po ashtu Danimarka mposht në fund Zvicrën

Pas një goditje nga këndi në minutën e 15-të, topi shkoi drejt Xhakës që ndodhej jashtë zonës. Ai shmangu për mrekulli një lojtar kundërshtar dhe goditi fuqishëm drejt portës me këmbën e majtë.

Mirëpo, edhe intervenimi i Kasper Schmeichel ishte i mrekullueshëm dhe topi u përplas në transversale duke mos përfunduar në rrjetë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Kalo në kategori